PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın Maaş Promosyonlarının Güncellenmesi İçin Çağrı Yaptı

Memurların yetkili konfederasyonu Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın mevcut maaş promosyonlarının güncellenmesi gerektiğini söyledi.

Sendika 10.08.2022, 12:22 Cansu Polat
Ali Yalçın Maaş Promosyonlarının Güncellenmesi İçin Çağrı Yaptı

Memur Sen’den promosyonlarla ilgili yapılan açıklamada toplu sözleşme görüşmelerinde memur Sen’in teklifi üzerine kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar arasında protokol yapılarak promosyon ödemesinin yapılmasının 2007’21 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

Geçmiş yıllarda maaş promosyonlarını tamamının memurlara dağıtılmadığı belirtilen açıklamada Memur Sen girişimleri sonucu 2010 yılından itibaren maaş promosyonlarını tamamının memurlara ödenmesi uygulamasının hayata geçirildiği belirtildi.

Kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar arasında, ekonomik veriler ve hedefler dikkate alınarak promosyon anlaşması yapılmakta ve kamu görevlilerine ek mali imkan sağlanmaktadır. Nitekim pandemi süreci ile başlayan küresel krizin yansıması olarak ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve yüksek enflasyon rakamları, kamu görevlileri adına bankalara yatırılan paraların hacmini de artırmıştır.

Diğer taraftan, kamu görevlileri için bankalara yatırılan parasal miktar büyük oranda artmasına rağmen geçmiş dönem itibariyle yapılan anlaşmalar gereği kamu görevlilerine verilen promosyon ödemeleri düşük kalmıştır. Bu çerçevede, yeni yapılan anlaşmalar kapsamında ödenen promosyon ödemeleri ile geçmiş dönem promosyon ödemeleri arasında uçurum oluştuğu gerçeği görülmeli, promosyon ödemelerinin kamu görevlilerinin emek ve ücretlerinden kaynaklanan bir hak olduğu unutulmamalıdır.

Bu itibarla geçmiş dönemlerde yapılan promosyon sözleşmeleri; bazı kurumlarda yapılan yeni promosyon sözleşmeleri ile uyumlu hale getirilerek güncellenmeli, ekonomik koşullar ve enflasyon durumu gözetilmeli, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri kamu görevlilerinin hakkını ve hukukunu koruyacak şekilde harekete geçerek sendika temsilcileri ve bankalar ile tekrar bir araya gelmeli, değişen durum ve şartları dikkate alarak promosyon tutarlarını revize etmelidir.

Yorumlar (10)
Zemşire 2 ay önce
Yine sahneye çıktı Ali bey. Artık hazırki promosyon paralarını da geri alırlar. Zamanın da bu bir büyük kazanım deyip 5 yıllığına 5 bin kazandılar ya.. övüne övüneeeee
2351 2 ay önce
Eyvah !Eyvah! Çoktan beri sesi çıkmıyordu işler yoluna giriyordu.Buçuk ali yine sahneye çıktı .Kazanılmış haklarımız bari gitmese elimizden.
saglikci 2 ay önce
yahu bizim ek ödeme yönetmeliği noldu onu niye sormuyon.
SG 2 ay önce
Sallama ALİ Maş zamlarında ne yaptığını gördük
TSKRTR 2 ay önce
ZARAR ALİ SEN SUS. SEN KONUŞUNCA OLAN PARADA GİDİYOR
Sağlıkçı 2 ay önce
Tüm çalışanların sendikalardan tepki olarak istifa etseler herşey anında çözülür insanların hak ve emeklerini boşa sayıyorlar
Dr 2 ay önce
Ali bey Türkiye kamuda çalışanlar için mi calisacak
ysp 2 ay önce
sız onları bas verın 15 subattakı sabıt dısı ne kadar verılecek saglık personelıne
murtaza 2 ay önce
şubat mı ? ağustos olmasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?