Ali Yalçın: Beklentimiz Orana Yansıtıldı! Sözleşmeli Personele Kadro 2022'de Tamamlanacak

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Beklentimiz orana yansıtıldı." dedi. Yalçın 400 liralık toplu sözleşme ikramiyesinin de 2 puana denk geldiğini belirtti.

Sendika 23.08.2021, 17:13 Güler Sağlam
Ali Yalçın: Beklentimiz Orana Yansıtıldı! Sözleşmeli Personele Kadro 2022'de Tamamlanacak

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme sonrasında açıklama yaptı. Yalçın şunları söyledi:

- Sayın Bakanımız içerde 2022 için 5+7 ve 2023 için ise 8+6 rakamı kamuoyu ile paylaştı. İkinci yıl için ilk altı ayda verilen yüzde 8'lik iyileşme, refah payı bekletimizi karşılıyor. Beklentimiz orana yansıtıldı.
- Sözleşmeliler konusunda 2022 yılı içinde çalışmanın tamamlanmasını öngörüyoruz. Sözleşme metnini henüz imzalamadık ama imzalarken bu hususa özen göstereceğiz.

- Yine 3600 ek gösterge konusunda 2022 yılı içinde yapılacak çalışmayı tamamlamayı öngörüyoruz. Süreç yönetiminde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
- Toplu sözleşme aidatını 400 TL'ye çıkarmanın memnuniyeti içindeyiz. İşçi sendikacılığında olan dayanışma aidatı sistemi memur sendikacılığına geçiyor. İfade edilen rakam 2 puanlık iyileştirme anlamına geliyor.
- 11 hizmet kolunda teknik hazırlığımız bitiyor. Bitince bir kez daha değerlendirme yapacağız. Hizmet kollarımızda çok ciddi kazanımlarımız mevcut.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Değişik 2 ay önce
Dalga mı geçiyor bu ya hani nerde seyyanen zam 6 yıldır enflasyon farkıyla gidiyoz maaşlar eridi eridi koltuk sevdalıları gün gelecek devran dönecek.
sağlıkçı 2 ay önce
Haydi vekilliği kaptın.Ancak memuru sendikalı olmaya mecbur bırakamazsınız. O 400 tl yi almam size söz hakkı vermem..
Tıbbi sekreter 2 ay önce
İstifa edin sağlıkçılar istifa edin yem olmayin bu yiyicilere
Murat reis 2 ay önce
Seninde ,üyelerininde ta .... Koyim
osman 2 ay önce
beklentinizi de alıp gidin artık. 4 milyon memur ve 2 milyon emeklinin hakkı "-bizim sendikalı olana 400 lira para, harranlıya ne halin varsa gör" der gibi hiçe sayılmıştır. hakkımı helal etmiyorum. sandıkta hesaplaşacağız...
Sağlıkçı 2 ay önce
Yuh olsun rakam oyuncuları 22 zam iste 12 beklentilerimizi karşılıyor de yazlklar olsun size
Ağa babaları gibi 2 ay önce
Rakamlar üzerinde oynamayi iyi biliyor.nasil 2 puana denk geliyormuş.3 ayda bir yatan para.buyuk oran da da her ay maaşından kesilen sendika kesintisi varken.oldun sen Ali millet vekilliği kapabilirsin akp den
Laborant 2 ay önce
O 2 puan hangi 400 tl ye denk geliyormuş kafam karıştı benim.2 puanın 400 tl ye denk gelmesi için tekniker olarak 20 bin tl maaş almam gerekiyor.yoksa ben mi yanlış hesaplıyorum?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?