PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: Asgari Ücreti Yükselten İrade Memurun Alım Gücünü de Yükseltilmelidir

Yetkili konfederasyon Memur Sen’in Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanma nedeniyle kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğünü söyleyerek asgari ücreti yükselten iradenin, kamu görevlilerinin alım gücünü de yükseltmesi gerektiğini söyledi.

Sendika 27.12.2022, 17:21 02.01.2023, 19:45 Cansu Polat
Ali Yalçın: Asgari Ücreti Yükselten İrade Memurun Alım Gücünü de Yükseltilmelidir

8506 liralık asgari ücret artışının ardından kamu görevlileri için de beklenti oluşturduğunu söyleyen Memur Sen Genel Başkanı, ekonomide yaşanan gelişmelerden sonra sabit gelirlilerin alım gücünün olumsuz etkilendiğini söyledi.

Memur Sen olarak kararlı mücadele ve girişimleri sonucunda siyasi iradenin çok önemli adımlar attığına dikkat çeken Ali Yalçın, ekonomik dalgalanma sonrasında alım gücünün tekrar düştüğünü, ocak ayında kamu görevlilerinin alım gücünün yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Yol Haritamız, Her Bir Sorunu Çözüme Kavuşturmaktır

Sorun değil, çözüm odaklı sendikacılık yaptıklarını dile getiren Yalçın, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, harcadıkları emek, verdikleri mücadeleyle 802 kazanıma imza attıklarını vurguladı. Yalçın, “Amacımız, emeğin değerini yükseltmek; gayretimiz, ekmeğimizi çoğaltmak; yol haritamız, her bir sorunu çözüme kavuşturmaktır. Bu niyetle, kamu görevlilerinin bütçesini artırmaya, adil gelir dağılımına, ilave zamma her zamankinden çok bugün ihtiyaç var diyoruz. Bu çerçevede, enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanma kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde asgari ücrette gösterilen irade, tereddütsüz kamu görevlilerine yapılacak ilave iyileştirmelerde de gösterilmelidir. 3 Ocak, kamu görevlisi ve emeklisi için milat olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Seyyanen Zam Yapılmalı, Refah Payı Verilmeli, Gelir Vergisi Yüzde 15’e Sabitlenmelidir

En düşük memur maaşının baz alınması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Seyyanen zam yapılmalı, refah payı verilmeli, ilave olarak gelir vergisi yüzde 15’e sabitlenmeli, ek gösterge ile ilgili eksiklikler giderilmeli, sözleşmeli personele kadro çalışmamızın kapsamı daha da genişletilmelidir” diye konuştu.

Yorumlar (8)
Enişte 1 ay önce
Tutmayın küçük enisteyi????
Boş işler başkanı 1 ay önce
Boş konuşmaya devam
attci 1 ay önce
kalkıpta arkadaş zaten aldıgmız bellı .Bizler esnafmıyız çok müşteri çok para diyelimde kazancımızdan vergi kesilsim diyelim.Ver net maaş diyemiyor şaşıyorum .Üç kuruşun derdinde hepsi..
hekım 1 ay önce
1 basamakta teşvık neden ödenmıyor bıde bunu sorgulasanız...
Yavuz 1 ay önce
Memurun laneti memursen
gümbürtü 1 ay önce
Bir sus artık konuşma herşeyi bozacaksın 3,5 sendika
sus kepazelik yapma 1 ay önce
ağzımızı bozdurmayın çekilin yolumuzdan ve konuşmayın sizi istemiyoruz hak yiyen insansı kılıklı mahlukatlar yalakalar
Çabik 2 hafta önce
Hala konuşuyor utanmadan ya.sanki elleri alkıştan patlayan başkası
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.