PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: '3600 Ek gösterge İçin Ter Akıtmaya Devam Edeceğiz'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergeye ilişkin 3. toplantının 10 Mayıs'ta gerçekleşeceğini belirterek, "Ek gösterge ile ilgili samimiyetle ter akıtmaya, konuya ilişkin katkı sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Sendika 23.03.2022, 20:13 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın: '3600 Ek gösterge İçin Ter Akıtmaya Devam Edeceğiz'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergeye ilişkin 3. toplantının 10 Mayıs'ta gerçekleşeceğini belirterek, "Ek gösterge ile ilgili samimiyetle ter akıtmaya, konuya ilişkin katkı sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Yalçın, bir otelde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yalçın, burada yaptığı konuşmada, öğretmenlik yaptığı dönemde ilk görev yerinin Şırnak olduğunu, bu nedenle bu kentin kendisinde önemli ve özel bir yeri olduğunu bulunduğunu söyledi.

"'Sözleşmeli', 'süreli sözleşmeli', 'kadrolu' gibi farklı istihdam türleri, kamudaki çalışma barışını zorluyor ve bozuyor. Dolaysıyla insanların da iç huzuru bozuluyor." diyen Yalçın, bu nedenle sözleşmeli konusunu Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) ve toplu sözleşmede ana gündemler haline getirdiklerini belirtti.

Yalçın, "Nihayetinde son toplu sözleşmede sözleşmeliler konusunu, sözleşmeliye kadro talebimizin 2022 yılında çalışılıp tamamlanması konusunda bir masa kararı aldık." diye konuştu.

Masanın tarafı olarak çalışmanın tamamlanması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bir araya geleceklerini ifade eden Yalçın, kadro taleplerinin sağlanması için bütün gayreti göstereceklerini dile getirdi.

- 3600 ek gösterge

Bakanlıkla 3600 ek gösterge konusunu da görüştüklerini belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"2'nci toplantıyı bitirdik. 3'üncü toplantımız 10 Mayıs'ta gerçekleşecek. O zamana kadar 12 ayrı bakanlıkla bir araya gelme süreci olacak. Bu süreçte hizmet kollarımıza ilişkin teknik ekiplerimiz Çalışma Genel Müdürlüğü ile bir araya gelecek. 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin yeniden düzenlenmesi konusunda bir memnuniyet üretmek, adaletli bir çerçeve meydana getirebilmek için kendi cephemizden katkı sunmuş olacağız. Ek göstergelerin hayata geçmesi durumunda memurların maaşları artacak, emekli olanların da emekli maaşları artacak. Emekli ikramiyelerinde 30 bin lira bir fark olacak. Emekli maaşında da bin liraya varan farklar meydana gelecek. Bu da bir emekli zammı anlamına geliyor. Ek gösterge ile ilgili samimiyetle ter akıtmaya, konuya ilişkin katkı sunmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (10)
Sağlık bakanlığı 2 ay önce
BEŞ YILDIR NE TER AKITTIN BE. BAY BAŞKAN'DA SU KALMADI.. MASADA SAT YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR.
Buçuk Ali başkancık 2 ay önce
Teri bilmem ama heryerinden ciddiyetsizlik,beceriksizlik,çıkarcılık akıyor bu kesin.
Sağlık çalışanları 2 ay önce
SATILIK ADAMIN ARTİSTİK ŞOVLAR...ooo
Boş adam 2 ay önce
Boş adam bomboş
göksema 2 ay önce
Sana Yüz defa dedim sen müdahil olma.Verilecek olanlar da senin yüzünden verilmiyor.Bir çık aradan ...
Osman 2 ay önce
3600 ek gösterge adeletli olmalı her biransi kapsamalı ayrıştırma olmamali.
uz dr 2 ay önce
zamcık ali,buçuk ali gene konuşmuş
mehmets 2 ay önce
Ter akıtmak derken; yine bilmem kaç yıldızlı otelin saunasinda toplantı! yapıyorlar galiba...
hadi ordan yalancı 2 ay önce
şu yaptığınız toplantının içeriğini bir açıkla bakalım başkan bey bizde bilelim saman altından su nasıl gidiyor biz de bilelim yeter artık bizimle alay etme karşında çocuk yok kendini küçük düşürme
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?