Aksaray'da Döner Sermaye Ödeme Sıkıntısı Çözüldü

Aksaray Sağlık-Sen Şube Başkanı Rifat Kaya Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesinin yeni hizmet binasına taşınma sürecinde döner sermayenin az dağıtılmasının tam anlamı ile sağlık çalışanlarını tatmin etmediğini söyledi.

Sendika 17.02.2019, 13:05 17.02.2019, 13:05
Aksaray'da Döner Sermaye Ödeme Sıkıntısı Çözüldü

Aksaray Sağlık Sen Şube Başkanı Rifat Kaya sağlık çalışanlarının aldığı döner sermayede düşüş yaşandığını söyledi.

TIKLAYIN

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaya “Taşınma sürecinin öncesinde ve sonrasında ailesinden fedakârlık eden gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımız hakkı olan döner sermayeyi alamaması bizleri üzmüştür.

Aksaray Sağlık-Sen sağlık çalışanlarının bu rahatsızlığını çözüme kavuşturmak için sürekli görüşmeler yapmış ve döner sermaye mağduriyeti Şubat ayı itibari ile giderilerek sağlık çalışanlarımız hak ettiği döner sermayesini alacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Her zaman Sağlık çalışanlarının yanında olan Sağlık-Sen olmaya da her daim devam edecektir... Sağlık çalışanlarının döner sermaye mağduriyetinden tamamiyle kurtulması gerekmektedir, sadece eleştirel değil çözüm odaklı yaklaşılmalıdır. Yetkili ve etkili sendika Sağlık-Sen olarak buradan yola çıkarak döner sermaye sorunun tamamiyle çözüme kavuşturulması noktasında Çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?