Ahmet Doğruyol’a Zincirleme Sahtecilik Suçlaması

Demokratik Sağlık Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nın İzmir 1. No'lu Şube Başkanı'yken ayrılıp Birlik Sağlık Sen isimli başka bir sendika kuran tanınmış sendikacı Ahmet Doğruyol ve Demokratik Sağlık Sen'de birlikte yöneticilik yaptığı arkadaşları Ahmet Gümüş, Hüseyin Kucur ve Sultan Karagöz'le ilgili şok bir gelişme yaşandı.

Sendika 13.05.2021, 20:05 14.05.2021, 11:55 Zeynep Elmalı
Ahmet Doğruyol’a Zincirleme Sahtecilik Suçlaması

Cumhuriyet Savcılığı, Demokratik Sağlık Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nın şikayeti üzerine 4 isim hakkında 8'er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlayıp mahkemeye sevk etti.

SAHTE İMZALI

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

İDDİANAMEDE yer alan bilgilere göre 4 sanık, Demokratik Sağlık Sen Sendikası'nı olağanüstü kongreye götürmek için üyeler adına kendi attıkları imzalarla sahte dilekçeler düzenledi ve olağanüstü genel kurul talep eden bu dilekçeleri sendika merkezine gönderdi.

4 sanık böylece olağanüstü kongreye gidilebilmesi için üyelerin 5'te birinin imzası olması şartını yerine getirmeye çalıştı. Ancak sendika genel merkezi bu durumu fark etti ve şikayetçi oldu. Şüpheliler suçlamayı kabul etmezken çelişkili ifadeler verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Ahmet DOĞRUYOL 1 ay önce
Sevgili admin. Bu haberinizle ilgili avukatımıza talimat verdik. Sözkonusu sahte imza İle ilgili, imzaları sahte denilen delege arkadaşlarımızın tümü noterden imzaların kendilerine ait olduğunu ve olağanüstü genel kurul taleplerini yenilediklerini ifade ettiler. Ve imzaların şahsımın ve arkadaşlarımın tarafından atıldığı iddia edilen 15 arkadaşımızda savcılık kalemine giderek, kimlik beyanıyla birlikte imzaların kendilerine ait olduğuna ve gerekirse tanık olarak denlenebileceklerine beyan ettiler.Haberi yapmadan bize ulaşsanız iyi olurdu. Sonuçlanmamış bir konuda bu şekilde haber yapmanızın hukuki karşılığı olduğunu biliyorsunuzdur. Daha öncede hakkımızda yapılan bir iftirayla ilgili suç duyurusunu savcılık takipsizlik verdi mahkeme reddetti ve tazminat davamızı açtık. Buradaki çaba üye sayısı hızla düşen sendikanın tarafımıza çamur atarak üye kaybını önleme gayretinden bir şey değildir. Bilin istedim.
Dosdoğru 1 ay önce
saglikpersonelihaber.net in yöneticileri yatacak yeriniz yok.Yalan ve tarafgir haberlerinizle iyi bir şekilde anılmıcaksınız.Bu haber için ne kadar ücret aldınız onuda yazın da tam olsun.
Dosdoğru 1 ay önce
Dava açmanı bekliyorum...
Dosdoğru 1 ay önce
Yeni Asır da haber yapılması haberin doğru olduğunu gösterir mi. İnsanları karalayarak elinize ne geçiyor. Dava sonuçlanmış olsa ve kesin karar olsa. Yayınlamanızda hiç bir sıkıntı yok.
Ahmet 1 ay önce
Eşim ve şahsıma ait imzalar için şikayette bulunulmuştu. İfademizde imzaların bizlere ait olduğunu beyan ettik. İlgili şahıslar imza sahiplerine ulaşıp en azından sual edebilirlerdi, niyetleri kötü anlaşılan...
Mustafa 1 ay önce
Bu haberin yapılmasında maksat ne kim yaptırdı niye yapıldı yapanı ve yaptıranı Allaha havale ediyorum. Yalan dolanla bir yere kadar gider ama yalanın da dolandında az kaldı patlayacak
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?