Acil Servis Çalışanlarının Ek Ödemeleri Kesildi!

Diyabakır’da vakalar hızla artmaya devam ederken, kentte 112 Acil Servisinde görev yapan 44 sağlık çalışanın ek ödemeleri öne sürülen kimi nedenlele kesildi.

Sendika 25.11.2020, 15:53 Güler Sağlam
Acil Servis Çalışanlarının Ek Ödemeleri Kesildi!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şube Sekreteri Eyüp Ay,  ek ödemeleri verilmeyen 112 Acil Servisinde görev yapan 44 sağlık çalışanın kendilerine başvurduğunu ifade etti.

TIKLAYIN

Ay, sağlık çalışanlarının “Nöbet defteri neden doldurulmamış,  neden vakaya itiraz ettin, neden sorguladın, neden diğer ekibin bölgesine girmedin” gibi sudan sebeplerle cezalandırıldığını dile getirdi. 

Diyarbakır’da pandemi ilan edilen hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarının da sadece yüzde 30’unun ancak performanstan yaralanabildiğini belirten Ay, “Herhalde idareciler o koltuklarda fazladan iki saat oturabilmek için durumu kendi lehlerine çevirerek, emekçilerin haklarını gasbediyorlar” dedi.

Ay, kamuoyunda oluşturulan algının aksine sağlık emekçilerine vaat edilen ücretlerin verilmediğini vurgulayarak “Hakkımız olan ücretleri alamıyoruz. Bu süreçte eksik personelle çok iş yaptırılmaya çalışılıyor. İş yükümüz iki kat artmasına rağmen aldığımız ücretler performanslar kesilmeye başladı. Ekonomik krizin etkisi var tabi. Ancak bu süreçte sağlığa bütçe ayrılmayacaksa hangi süreçte ayrılacak?” diye sordu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?