Abdullah Duman: Çalışanlarımız Bu Haksız İthamları Asla Hak Etmemektedir

Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, basında çıka 'Oltu Devlet Hastanesi tek servisle çalışıyor' başlıklı demecinin yer aldığı habere yapılan ve sağlık çalışanlarını hedef alan çirkin yorumlardan dolayı bir basın açıklaması yaptı.

Abdullah Duman: Çalışanlarımız Bu Haksız İthamları Asla Hak Etmemektedir

Açıklamada:

TIKLAYIN

“Sağlık Sen Erzurum Şubesi olarak Oltu Devlet Hastanesi ve sağlık çalışanlarımızın sorunları ile ilgili yerel basında önceki gün yaptığımız bir haber dolasıyla haberin altında ve sosyal medya üzerinden yapılan sağlık çalışanlarını hedef alan uygunsuz ve asılsız ifadeler asla kabul edilemez. Sistemin getirdiği sorunlar ve hekim yetersizliğinden kaynaklanan birtakım aksaklıklar nedeniyle gece gündüz demeden fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımız bu yersiz eleştirileri ve haksız ithamları asla hak etmemektedir.

Anayasamızda düşünce, inanç, kanaat, tutum veya duygunun barışçıl yoldan açığa vurulması veya dış dünyada ifade edilmesi serbest olmakla beraber, kişiler düşüncelerini açıklarken konunun hiç gerektirmediği bir biçimde aşağılayıcı, küçük düşürücü, adi ve bayağı sözcükler kullanmaları ya da tasvirler yapmaları eleştiri sınırı aşmakta olup aynı zamanda suç teşkil etmektedir.

Sağlık Sen Ailesi olarak bizler gerek sistemin aksayan yanlarını gerekse sağlık çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dile getirmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna arz olunur.” ifadelerine yer verdi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 08:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi
Hilmi - 7 ay Önce

Erzurumda Sağlıksen yönetimi değişmeli.hastanemizde hekim varken yaptıgıniz şımarıklığın haddi hesabi yoktu.Sizin yaptıgınız baskici tutumun bedelini buradaki halk ödüyor abdullah duman.hastanemizdeki temsilciden memnun değiliz.hala birşey yapamadiniz bu zihniyetiniz oldukça sizden birşey olmaz.calışanlar değil sizler bu ithamlari hak ediyorsunuz.

SIRADAKİ HABER