4B'li Sözleşmeli Personel Ağlaya Ağlaya Emekli Ediliyor

Kamudaki 4B'li sözleşmelilere haksızlık yapılıyor. "Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülke 50 yaşındaki emekliliği kaldırmaz kademeli olarak 65 ‘e çekilecek demesine rağmen 4B'li sözleşmeliler ağlaya ağlaya emekli ediliyor."

Sendika 28.09.2021, 16:30 Zeynep Elmalı
4B'li Sözleşmeli Personel Ağlaya Ağlaya Emekli Ediliyor

Yetkili sendikanın başkanı Ali Yalçın, 523 bin sözleşmeli personel 2022 yılı içinde memur haklarına kavuşacağını açıklandı. Sakarya Valiliğinde yılbaşına kadar 4 arkadaşımız izinlerini kullanmaya başladı izin dönüşü çıkışları verilecek. 

15 yıldır kadro bekleyen arkadaşlarız istem dışı 50-52 yaşında emekliye sevk ediliyor. Sayın cumhurbaşkanımız 50 yaşındaki emekliliği ülkemiz kaldıramaz kademeli olarak 65 yaşına çekilecek dedi. Buna rağmen emeklilik işlemleri devam ediyor. 

Türk Büro Sen Sakarya Valiliği işyeri temsilcisi İsmet Karaca yaptığı açıklamada ''15 yıldır kadro bekliyoruz tam kadroya geçiyoruz dedik memur haklarına 2022 de kavuşacağız dedik mecburi emeklilik yüzünden çıkışlarımız veriliyor birileri sesimizi duysun artık mecburi emeklilik iptal edilsin memurlar gibi bizlerde 65 yaşına kadar çalışalım mecburi emeklilik kaldırılsın'' dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Ankarali 3 hafta önce
BENDE BU İNSANLARİ ANLAMİYORUM EMEKLİ YASİ ATMİS BES OLSUN FAY MEZARDAMİ EMEKLİ OLALİM DERLER OL DERSİN OLMASLAR NE BİCİM BİR DUNYA
smemuru 3 hafta önce
emekli ediliyorda emekli maaşı vermiyorlar hocam :'
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?