PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

112 Ambulansları Sarhoş Taşıma Aracı Değildir

112 ambulanslarının alkollü şahısları taşıma aracı olmadığını belirten Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, ambulansların hayat kurtarmak, hayati riski olan vatandaşlarımız için olduğunu söyledi.

Sendika 23.08.2022, 14:47 Cansu Polat
112 Ambulansları Sarhoş Taşıma Aracı Değildir

Vatandaşlardan duyarlılık bekledigimi dile getiren Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Zengin, “gereksiz çağrı yaparak ambulans ihtiyacı olan vatandaşların mağdur edilmemesinı” istedi.

Ambulanslarla sarhoş taşıma işlemlerinin sonlandırılarak alkollü şahısların hastanelere naklinin taksi ile sağlanmasını isteyen Zengin, taksi ücretinin de alkollü şahıslardan tahsil edilmesi gerektiğini ifade etti.

Yorumlar (9)
112 2 ay önce
Çok doğru
Vatandaş 2 ay önce
Evet çok doğru ama artık ambulanslar oy toplama aracı bildiğiniz ücretsiz taksi oldu. Artık bu hem partilerin işine geliyor hemde vatandaşın birisi oy almak için diğeri oy vermek için hepsi bu ambulansların aylık yaptığı vakalara bakın acaba kaçı gerçek vaka su an hem personel israfı hem araç hemde yakit israfı. Ama ülke imkanlarını oy için kullanmak favori oldu bundan sonra da böyle devam eder. Umarım ekonomik kriz daha da buyur de hükümette boş beleş harcamalarına düzenleme getirir yoksa bunların birşey gördüğü yok tek dertleri oy toplamak...
Konumuz bu mu? 2 ay önce
Siz önce 112 acil personelinin 1. Basamak diye teşviki niye verilmiyor onu. Mücadelesini yapın. Ortada yeni çıkmış garabet bir yönetmelik varken sarhoş taşıma işi ne alaka? Katır'a baban kim diye sormuşlar. Cevap vermiş annem At'tır diye. Sizin de o misal. Sağlık-sen ile birlikte niye 112 acile teşvik verilmiyor diye bı ses verin garı.
Böyle bakınca 2 ay önce
Gerçeği konuşmak gerekirse evet en önemli mevzumuz şuan için 112'nin 1. Basamaktan dolayı teşvik almaması. İnsan evde açken evinde fön Makinesinin olmamasının harbiyesi yoktur. Önceliklerimizi iyi belirlememiz lazım.
112 2 ay önce
Haberi okursan konusunu anlarsın.
Dogrusu 2 ay önce
Doğru söylemiş
memur 2 ay önce
Acil servis ve hastaneler de sarhoş ayıltma yeri değildir
Sağlıkçı eşi. 2 ay önce
Çok doğru söylemiş.
enya 2 ay önce
Aynen sadece alkolle sınırlamamak lazım tinercisi,ballycisi,uyuşturucu kullananı vs. 112 hasta getirdi acil servisimize gözlem odasına aldık şikayetiniz ne diye sordu dr. ayağında çıban varmış dr aldı triaja verdi orada sırasını bekledi olması gereken bu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?