Daha fazla üye kaydetmek amacıyla her yolun mübah göründüğü yönünde eleştilerin arttığı sendikacılık rekabetinde, sendikaların kendi içerisindeki rekabetlerin de ardı arkası kesilmiyor. 

Özellikle ismi bir şekilde yıpranmaya giden sendika yöneticileri ise tıpkı siyasilerin yaptığı gibi reklam vermek suretiyle isimleri üzerinden kendilerini parlatan haberler yaptırarak yıkılan imajlarını düzeltmeye çalıştıkları yönünde eleştirilerin hedefi oluyorlar.

Sendikalar arası rekabet son hız devam ederken 2 ay önce Mehmetçik Vakfı’na yapılan bağışın da bu rekabette malzeme olarak mı kullanıldığı sorusunu akıllara getirdi. 2 ay önce yapılan bağış duyurusu neden 2 ay sonra yeni gibi yeniden gündeme getiriliyor merak konusu oldu.

2 AY ÖNCE YAPILAN BAĞIŞ, YENİ GİBİ LANSE EDİLİYOR

Sağlıkçılardan yemek boykotu: Kalitesiz yemek istemiyoruz! Sağlıkçılardan yemek boykotu: Kalitesiz yemek istemiyoruz!

reklam-furkan-ali-ciftcioglu-yeni-bagis

26 Temmuz 2023 tarihinde kendi sitesi olduğu ileri sürülen blog üzerinden Mehmetçik Vakfı’na yapılan bağışı advertorial haber şeklinde yer veren bir sendika yöneticisinin, aradan geçen 2 ayın ardından son haftalarda rakip sendika yöneticisi ile ilgili yalan haber yapan siteyle ilişkisi olduğu gerçeğinin ortaya çıkmasının ardından yıpranan ismini Mehmetçik Vakfıyla mı düzeltmeye çalışıyor sorusu akıllara geldi.

Yalan haber gerçeğini okumak için tıklayınız.

ne-tarz-iliskiler-4

2 ay önce yaşanan bir bağış olayını yeni bir haber gibi yeniden sağlık çalışanlarına sunan, bu haberi sağlık çalışanlarına sunduran zihniyeti ve anlayışı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

BİR ELİNİN VERDİĞİNİ ÖBÜR ELİN GÖRMESİN

VikiSözlük’te “Bir elinin verdiğini öbür elin görmesin” başlıklı yorumda da belirtildiği üzere “Bir yoksula, bir hayır işine yaptığınız yardımı, en yakınlarınız dahi bilmemelidir. Çünkü bu çeşit yardımlar dini, ya da sosyal bir ödevdir. Amaç kendini göstermek değil, bir yaraya merhem olmaktır. Herkes görsün, işitsin, kendisini övsün diye yapılan yardım, din ya da insanlık duygusu ile yapılmış iyilik olmaktan çıkar.” sözünü yeniden hatırlatmak istiyoruz. 

HANGİ AHLAKSIZ İLİŞKİLER VAR?

Öte yandan 2 hafta önce bir sendikada ahlaksız ilişkiler var diyerek anket düzenleyen, isim cisim belli diyerek ziyaretçisine seslenen, ardından bir gün milliyetçi öbürgün terör sevicilerle görüşen sendikalar olduğu iması ile paylaşım yapanların bugün ne karşılığı Mehmetçik Vakfı’nın isminin kullanılarak 2 aylık bayat yazıya imza attıkları ise merak konusu oldu. 

teror

ne-tarz-iliskiler-2

Sendika trolleri Sağlık personeline itibar suikasti mi yapıyor? Sendika trolleri Sağlık personeline itibar suikasti mi yapıyor?

Genç Sağlık Sen’in  CHP Milletvekili Tanrıkulu İle İlişkisi Genç Sağlık Sen’in CHP Milletvekili Tanrıkulu İle İlişkisi

RUS MENŞEYLİ İNSTAGRAM HESABIYLA NEYİ AMAÇLIYOR? 

Öte yandan, Mehmetçik Vakfı bağış haberiyle gündem olmaya çalışan bu sendikacı, her normal insan gibi kendi mail adresi ile instagram hesabı açmak dururken, neden RUS'lar tarafından açılan instagram hesabı alır? Yada hesabını yüksek takipçili göstererek neyi amaçlamaktadır? (kendi beyanı rus menşeyli olduğu yönünde) Yada kendiliğinden oluşan bir rus hayranlığı mı bulunmaktadır? (İnternette sahte sosyal medya hesaplarının da satılabildiği bir forumda, İREMedya kullanıcısı ile bu sendikacının bir çok yorumu bulunmaktadır. )  

furkan-ali-ciftcioglu-instagram

detail-photo-fancybox-1