Yoğun Bakım Hemşiresi Kadir Saldız Hemşire Odasında Ölü Bulundu

Mersin’in Tarsus Devlet Hastanesi’nde Yoğun Bakım servisinde görev yapan ve lenfoma tedaivisi gören Kadir Saldız, gece tuttuğu nöbetini sabah arkadaşlarına teslim ettikten sonra biraz dinleneceğini söyleyerek çekildiği hemşire nöbet odasında ölü bulundu. Kadir Saldız bir daha uyanamadı. Lenfoma tedavisi gördüğü öğrenilen genç hemşirenin ölüm nedeni otopsiyle belirlenecek.

Sağlık 26.12.2020, 21:39 26.12.2020, 21:45 Güler Sağlam
Yoğun Bakım Hemşiresi Kadir Saldız Hemşire Odasında Ölü Bulundu

Tarsus Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde görev yapan Kadir Saldız (40), sabaha karşı nöbetini arkadaşlarına devretti. Arkadaşına ‘Ben biraz dinleneceğim” diyerek dinlenme odasındaki kanepeye uzanan Kadir Saldız bir daha uyanamadı. Evli ve 3 çocuk babası olan Kadir Saldız’ın lenfoma tedavisi gördüğü öğrenildi. Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde durulan Kadir Saldız’ın cesedi otopsi için hastanenin morguna kaldırıldı.

Kadir Saldız’ın bir meslektaşı ise ” Kadir lenfoma tedavisi görüyordu. Nöbeti teslim edip ben biraz dinleneceğim dedi. Bir daha uyanmadı. Arkadaşım gözlerimin önünde hayatını kaybetti” dedi. Hemşire kadir Saldız’ın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

TIKLAYIN

Genç hemşirenin hayatını kaybetmesinin ardından Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadık Emre Dı̇rek ise hastanenin sosyal medya hesabından “Sağlık Ekibimizin değerli üyesi Hemşire Kadir Saldız’ı kaybetmenin verdiği üzüntü ve minnetle Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” paylaşımında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
CovidAcil 5 ay önce
Doktor Bakani da hâlâ uyuyor! Tek bir kelime yazmadi! Anca aşıyı vatandasa yaptirma sacmaligiyla ugrassin dursun!
22
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?