Yapımı Yılan Hikayesine Dönen Şehir Hastanesi İçin, Gözler İtalyan Ortakta!

İhale ortaklarından Kayı İnşaat’ın çekilmesiyle yapımı ve bitimi tamamen yılan hikayesine dönmüş olan Gaziantep’e yapılan Şehir Hastanesiyle ilgili tüm gözler büyük ortak İtalyan şirketine çevrildi. Son olarak İşçi alacaklarının ödenmediği iddia edilen hastane inşaatında işlerin durma noktasına geldiği belirtilirken, tüm umutlar İtalyan ortağa bağlandı.

Sağlık 18.09.2019, 11:29 18.09.2019, 21:59 Uğur Topal
Yapımı Yılan Hikayesine Dönen Şehir Hastanesi İçin, Gözler İtalyan Ortakta!

Büyük ortak İtalyan Sali firması, ortaklardan Kayı İnşaat’ın ihaleden çekildiğini açıklamasıyla hastanenin durumunun netleşmesi konusunda karar verme aşamasında olduğu öğrenildi. Şirketin üst düzey yöneticilerinin önümüzdeki günler içerisinde Antep’e gelmesi beklenirken, Sağlık Müdürlüğü’nde yapılacak görüşmenin olumlu geçmesi halinde hastane inşaatına hız verileceği öğrenildi.

FİRMA YETKİLİLERİ GAZİANTEP’E GELECEK

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

2015 yılında inşaatına başlanan Şehir Hastanesi inşaatında sular bir türlü durulmuyor. Büyük ortak Kayı İnşaat’ın çekilmesiyle yaklaşık iki aydır inşaat oldukça yavaş ilerliyor. İşçi maaşlarının zamanında ödenmediği iddialarıyla da gündeme gelen hastanede şimde gözler diğer büyük ortak Sali firmasına çevrildi. İtalyan Sali firmasının üst düzey yetkililerinin önümüzdeki günlerde Gaziantep’e gelerek Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmesi bekleniyor. Bu görüşmeden sonra hastane inşaatıyla ilgili durumun netlişeceği, olumlu bir toplantı olması durumunda inşaatın yeniden hızlanacağı öğrenildi.

2020’DE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Akkent Mahallesi’nde 638 bin m2’lik alanda 2015 yılında inşaatına başlanan Şehir Hastanesinin Nisan 2020 tarihinde bitirilmesi hedefleniyor. 1875 yatak kapasitesine sahip hastane projesi içerisinde Ana Hastane Binası, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Binası, Teknik Hizmetler Binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Binası, 3082 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark ve İl Sağlık Müdürlüğü Binası Kampüs içinde yapılacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?