Vali Sinan Güner'in Doktor Eşi Koronaya Yakalandı

Bartın Valisi Sinan Güner'in doktor olan eşi Beyhan Güner, yoğun bakımda bir hastaya müdahalesi sırasında korona virüse yakalandığı açıklandı. Vali ve eşinin evlerinde karantinada oldukları ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Sağlık 20.10.2020, 09:59 21.10.2020, 20:03 Güler Sağlam
Vali Sinan Güner'in Doktor Eşi Koronaya Yakalandı

Sözcü'de yer alan haber egöre; Vali ve eşinin evlerinde karantinada oldukları ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Bartın Valisi Sinan Güner’in Devlet Hastanesinde görevli eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner, yoğun bakımda corona virüslü bir hastaya müdahale ettiği sırada virüs kaptı.

TIKLAYIN

Dr. Beyhan Güner’e yapılan testin sonucunun pozitif çıkması üzerine Vali Güner’e de test yapıldı. Ancak Vali Sinan Güner’in testi negatif çıktı. Vali ve eşi evlerinde karantina altına alındı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise, “Vali Sinan Güner'in eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner'in yoğun bakımda bir hastaya müdahalesi sırasında olabileceği tahmin edilen bir bulaş sonucu Covid-19 testi pozitif çıkmış, temaslısı olan Vali Sinan Güner'in testi pozitif olmamakla birlikte teyit amaçlı çekilen BT'de covid ile uyumlu bir görüntü oluşması nedeniyle tedbiren Covid-19 ilaç tedavisine başlanmış, beş günlük tedavinin bitiş tarihi olan Çarşamba günü yapılacak olan PCR testinde çıkacak sonuca göre uygun işlemlere devam edilecektir” denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?