Urfalı Doktorun Başarısı Sınırları Aştı!

Şanlıurfalı doktor Ferhat Çay'ın obezite hastaları için uyguladığı tüp mide ameliyatlarında elde edilen başarılar yurt dışında da kabul görmeye başladı.

Sağlık 03.01.2020, 09:14 03.01.2020, 09:31 Güler Sağlam
Urfalı Doktorun Başarısı Sınırları Aştı!

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaklaşık bir yıldır obezite hastaları için uygulanan tüp mide ameliyatlarında elde edilen başarılar yurt dışında da kabul görmeye başladı.


 

TIKLAYIN

Son olarak Avusturya’da yaşayan 20 yaşındaki gurbetçi Hasan Özcan, fazla kilolarından kurtulmak için Balıkesir Üniversitesi'ndeki başarılı doktor Şanlıurfalı Ferhet Çay'ı seçerek başarılı bir ameliyat geçirdi. Tüp mide ameliyatı 134 kiloya ulaşan Avusturyalı gurbetçi, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği Öğretim Üyesi Op. Dr. Ferhat Çay’ı zayıflamak için tercih etti.  Özcan’ın ameliyatıyla Şanlıurfalı doktor, sağlık turizminin de önünü açtı.Şanlıurfalı doktor, yaptığı ameliyatla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Obezite hastalığı Türkiye’de olduğu kadar dünyada da çok yaygı görülen bir sıkıntıdır. Dünyada şu anda 2 milyona yakın obez hasta bulunmaktadır. Obezite birçok hastalık ve kanserin nedenini oluşturur. Obezite hastalığı için Türkiye’nin dört bir yanından hastalarımız gelip tedavi olmaktaydı, en son hastamız yurt dışından Avusturya’dan gelerek bizi tercih etti. Ameliyatını yaptık. Ameliyatımız 35 dakika sürdü. Halk arasında tüp mide ameliyatı denen operasyonu gerçekleştirdik. Hastamızın bu sayede yaşam kalitesi artacak, fazla kilolarından kurtulacak, sağlıklı bir yaşantıya erişecek."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?