Urfa Sağlık Müdürlüğünün Resulayn'da Açtığı Hastane Hasta Kabulüne Başladı!

Barış Pınarı Harekatı bölgesi Rasulayn'da terörden temizlenen ve PKK/PYD'nin zarar verdiği sadece kendi örgüt elemanlarına hizmet verdiği hastane, Sağlık Bakanlığınca tadilatı yapılarak sağlık hizmetleri sunmaya başladı.

Urfa Sağlık Müdürlüğünün Resulayn'da Açtığı Hastane Hasta Kabulüne Başladı!
banner71

Duvarlarına el yapımı patlayıcıların (EYP) tuzaklandığı Rasulayn hastanesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan temizleme ve alınan güvenlik önlemleri ile Sağlık Bakanlığının talimatı ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş öncülüğünde yürütülen onarım süreci sonrası, evlerine dönen halka sağlık hizmetleri en iyi şekilde verilmeye çalışılıyor.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanımızın talimatıyla Rasulayn Hastanesinde bakım ve onarım çalışmalarını başlattık. Çok kısa bir sürede Suriyeli doktorlar öncülüğünde Dahiliye, Çocuk, Kadın doğum ve Cerrahi poliklinikler ile Acil Servis, Röntgen, Laboratuar, Eczane ve 112 Ambulans hizmetleri, müşahade yatakları ile hizmet vermeye başladı. Yapılan bağışlar ile doktorlar tarafından yazılan ilaçlar, hastane eczane tarafından veriliyor" dedi.

TIKLAYIN

Hastanede güvenlik önlemleri alındıktan sonra çalışmalara başladıklarını anlatan Erkuş, ilk olarak Mobil Sağlık TIR'ı ile hizmete başladıklarını ve hastanenin tüm tadilatının bitirilerek bölge hastanesi olarak Suriye halkının başka bir yere gitmeden kendi ülkelerinde tedavilerinin yapılacağını belirtti.

Sunulan sağlık hizmetlerinden dolayı Suriyeliler, Türkiye'ye teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER