Tekerlekli Sandalyeyi Hastaya Vermediler İddiası!

Yürümekte zorlanan, kendisini iyi hissetmeyen yada engelli vatandaşlar için hastane acil giriş ve poliklinik girişlerinde bulundurulan tekerlekli sandalyeler hasta ve hasta yakınları için büyük kolaylık sunuyor

Sağlık 15.09.2019, 21:03 17.09.2019, 00:27
Tekerlekli Sandalyeyi Hastaya Vermediler İddiası!

TIKLAYIN

Ancak Sivas Numune Hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda olduğu gibi, bazı işgüzar idareci ve onların talimatıyla hareket eden görevliler bu kolaylığın önüne  geçecek uygulamalara imza atabiliyorlar. Habere konu olan tartışmada Sivas’ta hizmet veren hastanelerden birisi olan Numune Hastanesi‘nde engelli babası için tekerlekli sandalye talep etmesine rağmen olumsuz mesajla talebi kabul etmeyen hasta yakını şu mesajı paylaştı:

HAFTASONU TEKERLEKLİ SANDALYE KULLANIMI İPTAL!

Babam engelli bir hasta olduğu için sivas numune hastanesinde fizik tedavi bölümünde yatmakta, hafta sonlarında fizik tedavi hizmeti verilmemesi nedeniyle babamı izinli olarak bu hafta sonu hastaneden çıkararak evimize götürdüm. Pazartesi günü sabahta fizik tedavi verilir diye, pazar günü yani bugünden hastaneye tekrar geri götürerek, yatışına devam etmesini istedim ancak hastane girişinde yaşadığım olay beni derinden üzdü. Çünkü poliklinik giriş bölümünde birbirlerine zincirle bağlanmış halde sıralanmış olan tekerlekli sandalyelerden birisini alarak, babamı yatağına götürmek istedim. Ama ne gariptir ki, görevli personel bu sandalyeleri kullanamayacağımı beyan etti. Üstelik 40 - 50 tane sandalye bomboş beklerken bu sözleri sarf etti bana. Düşünebiliyor musunuz? 50 tane sandalye var ve ben bunlardan birtanesini kullanamıyorum. Görevli sözlerinin devamında ise; gidin acilin önüne koyduğumuz tekerlekli sandalyelerden alın. Haftasonu burası kapalı şeklinde sözler sarf etti. Bu hastanenin tekerlekli sandalyesini yine bu hastanenin hastası olan babam için neden kullanamıyorum?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?