Tekerlekli Sandalyeyi Hastaya Vermediler İddiası!

Yürümekte zorlanan, kendisini iyi hissetmeyen yada engelli vatandaşlar için hastane acil giriş ve poliklinik girişlerinde bulundurulan tekerlekli sandalyeler hasta ve hasta yakınları için büyük kolaylık sunuyor

Tekerlekli Sandalyeyi Hastaya Vermediler İddiası!

TIKLAYIN

Ancak Sivas Numune Hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda olduğu gibi, bazı işgüzar idareci ve onların talimatıyla hareket eden görevliler bu kolaylığın önüne  geçecek uygulamalara imza atabiliyorlar. Habere konu olan tartışmada Sivas’ta hizmet veren hastanelerden birisi olan Numune Hastanesi‘nde engelli babası için tekerlekli sandalye talep etmesine rağmen olumsuz mesajla talebi kabul etmeyen hasta yakını şu mesajı paylaştı:

HAFTASONU TEKERLEKLİ SANDALYE KULLANIMI İPTAL!

Babam engelli bir hasta olduğu için sivas numune hastanesinde fizik tedavi bölümünde yatmakta, hafta sonlarında fizik tedavi hizmeti verilmemesi nedeniyle babamı izinli olarak bu hafta sonu hastaneden çıkararak evimize götürdüm. Pazartesi günü sabahta fizik tedavi verilir diye, pazar günü yani bugünden hastaneye tekrar geri götürerek, yatışına devam etmesini istedim ancak hastane girişinde yaşadığım olay beni derinden üzdü. Çünkü poliklinik giriş bölümünde birbirlerine zincirle bağlanmış halde sıralanmış olan tekerlekli sandalyelerden birisini alarak, babamı yatağına götürmek istedim. Ama ne gariptir ki, görevli personel bu sandalyeleri kullanamayacağımı beyan etti. Üstelik 40 - 50 tane sandalye bomboş beklerken bu sözleri sarf etti bana. Düşünebiliyor musunuz? 50 tane sandalye var ve ben bunlardan birtanesini kullanamıyorum. Görevli sözlerinin devamında ise; gidin acilin önüne koyduğumuz tekerlekli sandalyelerden alın. Haftasonu burası kapalı şeklinde sözler sarf etti. Bu hastanenin tekerlekli sandalyesini yine bu hastanenin hastası olan babam için neden kullanamıyorum?

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 00:27

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER