TBMM Başkanlığı, Sahra Hastanesi Kuruyor!

TBMM Başkanlığı, Meclis yerleşkesi içerisine sahra hastanesi kurulmasına karar verdi.

Sağlık 01.04.2020, 11:30 Güler Sağlam
TBMM Başkanlığı, Sahra Hastanesi Kuruyor!

Koronavirüs salgınına karşı personelinin büyük bir kısmına “idari izin” veren TBMM Başkanlığı, yeni önlemler alınmasını kararlaştırdı.

TIKLAYIN

Geçen hafta Meclis Hastanesi’nde kulak, burun, boğaz polikliniğinde görevli uzman doktorda koronavirüs belirtilerine rastlanmasının ardından 150 milletvekili ve personeli uyaran TBMM Başkanlığı, yerleşke içerisine numune alımına uygun özellikte seyyar sahra hastanesi kurulmasına karar verdi.

Meclis girişlerine termal kameralar yerleştiren TBMM Başkanlık Divanı, kameralarda yüksek ateşi tespit edilen milletvekilleri, danışmanlar, personel veya gazetecilerin sahra hastanelerinde gözetim altına alınmasına karar verdi. Burada yapılan kontrollerde diğer hastalık belirtilerine rastlananlar, test yapılması için en yakın pandemi hastanesine sevk edilecek.

TBMM Başkanlık Divanı son toplantısında, Meclis’e ziyaretçi yasağını da yeniden ele alındı. Mart ayının büyük bir kısmında uygulanan ziyaretçi yasağının 30 Nisan’a kadar sürmesi kararlaştırıldı. TBMM’de komisyon çalışmalarının olduğu günlerde ise sadece ilgili komisyonlarda görev yapan personelin işe gitmesine karar verildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?