Sürüntü Almak Uzman Olmayan Laborantın Değil, Hekimin Görevidir!

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral sürüntü alımında yaşanan sıkıntılarla ilgili bir açıklama yaparak "Sürüntü alma konusunda uzman ve ehil olmayan Laborantlar Covid19 konusunda başarısızlığa sebep olacaktır. Bu konuda uzmanlık alanına giren KBB uzmanları daha yetkin ve ehildirler. " dedi.

Sağlık 10.04.2020, 14:47 10.04.2020, 14:56
Sürüntü Almak Uzman Olmayan Laborantın Değil, Hekimin Görevidir!

Şube Başkanı Süral açıklamasında;

Şimdi Laboratuvar Teknisyenlerini sürüntü almakla görevlendiryorsunuz. Ancak alınan sürüntülerin negatif geldiği bilgisi ulaşıyor. Sürüntü alma konusunda uzman ve ehil olmayan Laborantlar Covid19 konusunda başarısızlığa sebep olacaktır.

TIKLAYIN

Sürüntü almak için tam farenksin üstüne  girmek gerekiyor.  Bu konuda uzmanlık alanına giren KBB uzmanları daha yetkin ve ehildirler. Yoksa #Covid19  da  başarısızlık ve salgında artış hızı bizi bekliyor. 

Kerim Süral Sağlık Sen Giresun Şube  Başkanı

Yorumlar (6)
Saglik 7 ay önce
Laborant kan almaz süründü almaz eee görevi ne bunların alınmış hazır tüpleri makinaya koymak sonrada programa yüklemek mi herkes için değil ama küçük yerlerde bu işleri laborant yapmalı kan da almalı zaten kan almıyan laborant mi olur onun yaptigi isi her saglik personeli yapabilir o zman arada ücret farkı olması lazim yani lab daha az ücret alması gerekmez mi
dokuzuncu köyün muhtarı 6 ay önce
sen doğru söyledin ama beğenmezler
Fehime vançin 7 ay önce
Sağlık meslek lisesi laboratuvar bölümü mezunuyum biz ne zaman atanıcaz kpss olmaksızın
Fehime vançin 7 ay önce
Sağlık meslek lisesi laboratuvar bölümü mezunuyum biz ne zaman atanıcaz kpss olmaksızın
yazık 5 ay önce
daha hemşirenin görev tanım listesini bilmeyenler sendikacılık yapıyor, bir de ahkam kesiyor doktorlara. hemşirenin görevleri güncel yönetmeliğini ve eklerini iyice bir okuyun, anlayın önce. sürüntü almak yönetmelik ile kime görev olarak verilmiş. genelge mi? yönetmelik mi? hukukta hiyerarşide üstün olan hangisi?
bir de yönetmeliğe bakın 5 ay önce
sürüntü almak kimin görevi? hemşire güncel yönetmeliğini açıp okuyun. boş konuşmayın.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?