Şüpheli Ölümle İlgili Savcılığın Hastane İncelemesi Sürüyor!

Geçirdiği operasyonun ardından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşamını yitiren hastanın yakınları ‘Hastamız yanlış ilaç verildiği için yaşamını yitirdi’ iddiasında bulunurken, Üniversite ve Hastanenin başhekimliği, ‘Olay yargıda, otopsi işlemleri yapılmadan herhangi bir cevap vermemiz doğru olmaz” diyerek, suskunluğunu korudu. Yaşanan bu olay ile ilgili ise savcılığın incelemesi devam ediyor.

Sağlık 18.07.2021, 03:43 Güler Sağlam
Şüpheli Ölümle İlgili Savcılığın Hastane İncelemesi Sürüyor!

Bir süre önce böbrek taşı ameliyatı olmak için Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvuran İsmail Dağ isimli bir hasta, Üroloji servisindeki tedavisinin ardından geçirdiği operasyondan saatler sonra, hayatını kaybetti.

İsmail Dağ’ın ailesinin iddiasına göre ise, başka bir hasta için hazırlanan ilaç görevli sağlık personeli tarafından yanlışlıkla kendi hastalarına verildi. Dağ’ın ölümü ile ilgili hastane yönetimini sorumlu tutan ailesi, soluğu savcılıkta aldı. Savcılık ise, ameliyat sonrası hayatını kaybeden Dağ'ın ölümünün belirlenmesi için, otopsi kararı verdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Öncü Haber’in ulaştığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetimi ve Düzce Üniversitesi Yönetimi, “Olay yargıda. Her şey otopsi işlemlerinin ardından belirlenecek. Şu süreçte açıklama yapmamız doğru olmaz diyerek” cevap vermekten kaçındı. 

Yine Öncü Haber Muhabirinin ameliyat öncesi ve sonrası hastanın epikriz raporlarını istemesi üzerine hastane yönetimi adli sürece işaret ederek, bu raporun açıklanmasının mümkün olmayacağını belirtti. Hastanın ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgundaki otopsi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, bu aşamada yorum yapmanın doğru olmayacağı kaydedilerek, hastanın ölümü ile ilgili nihai kararın savcılık tarafından verileceği aktarıldı.

HABER: Savaş ARI

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?