Süpervizör ve Koordinatör Hemşireler Covid Ek Ödemesi mi Alıyor?

Sağlık çalışanları nöbet boyunca sadece bir kere bile gördüklerinde şaşırdıkları Süpervizör mevzuattaki adıyla Gözetmen Hemşire ve son yıllarda sayısı gittikçe artan koordinatör hemşireler gerçeğini sorgulamaya devam ediyorlar. Peki bu iki tanımda görev yapan hemşirelere ödenen covid ek ödemesi ne kadar yasal?

Sağlık 02.11.2020, 03:19 02.11.2020, 03:32 Güler Sağlam
Süpervizör ve Koordinatör Hemşireler Covid Ek Ödemesi mi Alıyor?

Gözetmen (Süpervizör) Hemşire: Başhemşirenin görevleri normal mesai dışında ve resmi tatil günlerinde gözetmen hemşire tarafından yürütülür. Bu hemşireler meslekte beş yıl deneyimli, lisans mezunu hemşireler arasından başhemşire tarafından seçilir ve görevlendirilir. Ancak, kurum/kuruluşta, hemşirelikte lisans eğitimine sahip hemşire bulunmaması halinde diğer hemşirelerden de görevlendirme yapılabilir. tanımı yer almaktadır.

Peki Bakanlığa bağlı kuruluşlar neden Gözetmen Hemşire demezde “süpervizör”der.

Süpervizör Nasıl Olunur?

TIKLAYIN

Aslında yönetmelik kimlerin Gözetmen Hemşire olabileceğinide tanımlamış.Bu hemşireler meslekte beş yıl deneyimli, lisans mezunu hemşireler arasından başhemşire tarafından seçilir ve görevlendirilir. Koordinatör hemşirelerin ise mevzuatta herhangi bir tanımı ve yeri bulunmamaktadır. Peki sahada uygulaması nasıl?

Süpervizör Ek Ödemesini Covid-19'da Nasıl Alır?

Bakanlığın bu konudaki yönetmeliği çok açık. Covid-19 pandemisinde sadece  "Covid-19 için ayrılmış poliklinik, servis, yoğun bakım, görüntüleme, acil servis, PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında çalışan ve görevlendirme yapılanlara çalıştıkları süre için tavan oranı %100, buralarda çalışmayanlara ek tabloda belirtilen %15-100 arasından değişen ek ödeme yapılacaktır. Buralarda görev yapanların görev yaptıkları süreler için tavan ek ödeme esas katsayısı 2 olarak alınacaktır" alabilir.

Bunun dışında Süpervizör-Gözetmen-Koordinatör Hemşire olarak görev yapan personele covid alanında çalışan personel olarak ek ödeme yapılamaz.

Yorumlar (9)
Spv34 1 ay önce
Süpervizörlerin koordinatörlerin yaptığı iş belli , hastanelerin bütün sıkıntılarıyla uğraşıyorlar , kaldıki gecede acilede gidiyor , yoğun bakımda giriyor , denetim yapıyor , salak saçma haberlerle insanların motivasyonunu bozmayın , sağlık çalışanlarının genel haklarını alması İçin çaba harcayın ..
SAGLIKCI 1 ay önce
YAPANA SOZ YOK OYLE GORUNEN VE ARAZİ OLAN O KADAR COK KI.MESELA DAHA ÖNCE MUD.YRD. OLMUS SONRA SOZLESME İMZALAYAMAMISLARA HEP KOORDINATORLUK VERILDI ALAYI ARAZI.
memur06 1 ay önce
TÜM HASTANELERDE HEMŞİRE AÇIGI VAR.KENDİ YANDAŞLARINA SUPERVİZÖRLÜK YAPTIRIYORLAR ,HİÇ BİR İÇE YARADIKLARI YOK,SUPERVİZÖR OLMASA İŞLER DAHA KOLAY YÜRÜYOR.
Serdar 1 ay önce
Süpervizörleri 2 yıldır hastanedeyim 3 defa gördüm işleri nedir bilmiyorum ama koordinatörler lazım alanlar arası koordinasyon denetim şart her pozisyona gereksiz ve torpil yeri gibi değerlendirmek te son derece yanlış insan bir yerde kendini dışa vuruyor bu haber ve yorumlarla
Gerçek 1 ay önce
hala ödeme almayan yerler var. mesela ankara
Knn tprk 1 ay önce
Ben de gözetmen hemşirelik yapiyorum. Normal servis olarak değerlendiriliyor.
acilci 1 ay önce
eylül de covid döneri yatan kişi diğer ay alamadı ortalık karıştı ya hiç vermeyin yada verin b u nasıl sistem dedi
Hemşire 1 ay önce
Çalışma barışı bozuldu 1 sene 2 bene 2 sene 4 bena????
Hemsire 1 ay önce
Seyyanen yapında saglik personeli rahatlasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?