Sonra Sağlık Personeli Kendini Koruyamadı Diyoruz!

Mil Sağlık Sen Zonguldak İl Temsilcisi Barış Fidan, hekim, hemşire ve hastane personeli dahil 13 kişiye daha COVİD 19 teşhisi konulduğunu açıkladı. Acil Servislerin bazen pazaryerine döndüğünü ifade eden Fidan, “Sonra personel kendini koruyamadı diyoruz” dedi.

Sağlık 12.08.2020, 08:07 14.08.2020, 14:11
Sonra Sağlık Personeli Kendini Koruyamadı Diyoruz!

Fidan'ın açıklaması şöyle;

“Bugün bir arkadaşımız daha Covid + çıktı. Sadece acil serviste hekim, hemşire, personel dahil 13 çalışan Covid-19 teşhisi aldı. PCR + yanı sıra, BT + bulgu ve antikor + arkadaşlarımızın yanı sıra, hastalığı asemptomatik geçiren kaç arkadaşımız var bilmiyoruz.

Bizim çekincemiz bu viruse maruz kalmak değil, boşa kürek çektiğimiz hissine kapılmamızdır.

TIKLAYIN

Hastane en son Mayıs'ta dezenfekte edildi. 3 aydır dezenfeksiyon görevlilerini gören olmadı.
Personele verilen yemeklerde ikaz etmemize rağmen, plastik kullan at yerine, metal çatal kaşık getirildi ve devam ediyor.

Acil servis tüm hastanenin, tomografinin, ziyaretçi, kargocu ve pizzacıların giriş çıkış yolu olarak kullanılıyor.

Personel dinlenme alanları penceresiz, havasız, evlere şenlik.

Polikliniklerde randevusuz muayene olamayan herkes, sorgusuz acil servise kayıt yapabiliyor.

Türkiye'nin hiç bir hastanesinde müsamaha bulamayan refakatçiler, Zonguldak ta acil kırmızı alana kadar girebiliyor. Hasta yatış alanı zaman zaman pazar yeri görünümüne bürünüyor. Sonra diyoruz ki, bu personel kendini niye koruyamadı?”

Yorumlar (1)
Elf elf 3 ay önce
Filyasyon ekibi basarisiz oldu. Dugunlerden sonraki temaslari kesinlikle takip etmiyor. Batman kozlukta dugunde neredeyse 100 150 kisi corona olmus durumda. Kendini iyi hissedenler disarida dolasip baskalarina bulastiriyor. Kotu hissedenlerde corona olduklarini bilmeden ev halkiyla ic ice birbirlerine bulastiriyorlar. Bunu kozluktaki saglik mudurlugune ve filyasyon ekibine bildirdigimizde. Pcr cubuklarinsa ariza var ya da bitmis savunmasiyla kendileri hastaneye basvurmalari isteniyor. Mahalle karantinaya alinmasi gerekirken hala insanlarin inisiyatifine birakiliyor. Bu sekilde coronayla nasil mucadele edilecek. Biz bu duruma 1 kisiden geldik. Lutfen haber yapin. Ve yetkililer duysun. Yoksa cok insan olecek. Biran once test yapilmasi gerekiyor.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?