Şehir Hastanesinde Oksijen Jakları Çalışmıyor İddiası!

Türkiye’nin en büyük hastanesi olarak hizmete sokulan Ankara Şehir Hastanesi'nde bulunan Çocuk Bölümündeki oksijen jaklarının çalışmadığı iddia edildi.

Sağlık 14.09.2019, 03:35 14.09.2019, 03:39 Güler Sağlam
Şehir Hastanesinde Oksijen Jakları Çalışmıyor İddiası!

TIKLAYIN

İleri Haber sitesinde yer alan iddiaya göre, bir devrim olarak Cumhurbaşkanı tarafından anse edilen Şehir Hastanelerinde yaşanan olumsuzluklar zaman zaman gündeme gelmeye devam ediyor. Bu olumsuzluklardan sonuncusu ise Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde yaşandığı iddia edilerek basına yansıdı. Bazı bölümleri henüz hizmete girmeyen, inşaatı devam eden bölümlerinde bulunduğu hastanede, henüz tam olarak hazır olmadığı için bir takım taşınma işlemlerinin fiilen yerine getirilmedi de söyleniyor. Bilkent Şehir Hastanesine en son taşınan hastane ise Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi. olmuştu. Resmi olarak 31 Ağustos itibariyle hizmetine Şehir Hastanesinde devam edeceği için son verilen Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi; 94 yıllık geçmişi ile Ankara da hizmet veren ikinci kadın doğum hastanesi özelliğini taşıyordu.

TIBBİ ALT YAPI HENÜZ TAMAMLANMADI

Şehir Hastanesine karşı olan cephe tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Bilkent Şehir Hastanesinin henüz tıbbi alt yapısı hazır değil. Bazı bölümlerinde de inşaatın devam ettiği gerçeğiyle tesisatta yaşanan sorunlardan dolayı dönem dönem su sızıntıları da yaşanıyor. Bu sorunlar nedeniyle de Zekai Tahir Burak Hastanesinde bulunan sağlık durumu kritik olan bebekler Bilkent Şehir Hastanesine götürülmedi. Başlıca eksiklik ise oksijen jakları olduğu iddia ediliyor. Oksijen jaklarında yaşanan sıkıntı sebebiyle makineye bağlı tedavisi süren bebeklerin Bilkent’e götürülemediği iddia ediliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?