Sefer Aycan Maske, Eldiven Atıkları Ve Corona İle İlgili Soru Önergesi Verdi!

Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr. Sefer Aycan “Maske,Eldiven Atıkları Ve Corona İle İlgili T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a Sorulan Soru Önergesi” verdi.

Sefer Aycan Maske, Eldiven Atıkları Ve Corona İle İlgili Soru Önergesi Verdi!

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 11/05/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN
Kahramanmaraş Milletvekil

Türkiye’de yaşanan Corona Virüs Pandemisi etkileri hala sürmektredir.Yapılan araştırmalar sonucu Corona Virüsünün farklı ortamlarda yaşama süreci çeşitlilik göstermektedir.

TIKLAYIN

Buna göre;

1- Bakanlığınız corona virüs bulaşmış olabilecek maske, eldiven gibi atıkların bertarafı için ne gibi önlemler almaktadır?

2- Vatandaşların hem kendilerini korumak hemde hastalık taşıyanların virüsü çevreye bulaştırmamak için kullandığı maskeler evsel atık olarak atılmaktadır, bakanlığınız bu konuda herhangi bir çalışma yapmakta mıdır?

3- Vatandaşa bu konuda alması gereken önlemlerle ilgili bir kuma spotu veya bilgilendirme çalışmanız var mıdır?

4- Bakanlığınız Covit 19 hastalığı ve bunun çevresel etkilerini belirlemek üzere bir bilim kurulu kendi bünyesinde oluşturmayı planlıyor mu?

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER