Şanlıurfa’daki Sağlık Çalışanların İzin Yasağı Kalktı! (2)

Barış Pınarı Harekatı’nda sağlık çalışanlarının izinlerinin süresiz olarak ertelenmesi ve hala devam etmesinde flaş gelişme yaşandı.

Sağlık 10.12.2019, 15:44 10.12.2019, 15:50 Güler Sağlam
Şanlıurfa’daki Sağlık Çalışanların İzin Yasağı Kalktı! (2)

Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı andan itibaren öncelikle Şanlıurfa ve Mardin’de sağlık çalışanlarının ve doktorların izinleri süresiz olarak ertelenmişti. Barış Pınarı Harekatı’nın üzerinden 3 ay geçmesine rağmen Mardin ve diğer illerde izin hakları geri verilirken Şanlıurfa’da hala kaldırılmadı. Tabipler odasının ortak basın açıklaması düzenlemesi üzerine ve diğer sendikaların tepkilerinin üzerine Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ve Sağlık Bakanlığı'nın yoğun uğraşları üzerine izin yasakları bu hafta kalkıyor.

TIKLAYIN

İzin yasakların bu hafta kalkacağını sosyal medya ağı Twitter’den duyuran Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir şu ifadeleri kullandı; Sağlık çalışanlarının izinleri konusunda gerek bakanlık gerekse siyasi mecrada tüm girişimler yapılmış ve izin yasağının bu hafta icinde kaldırılacağı konusunda bilgi alınmıştır. Bu bağlamda tüm sağlık çalışanları adına Vekilimiz Zemzem Gülender Açanal hanımefendiye teşekkür ediyorum” dedi.

İZİN VE TAYİN YASAĞI BUGÜN KALKTI!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ı telefonla arayan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Şanlıurfa’da yaklaşık üç aydır sürmekte olan izin ve tayinlerin askıya alınması uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.

Yorumlar (5)
Sağlık personeli 13 ay önce
Şanlıurfa İl sağlık müdürü kadar gereksiz bir müdür başka hangi memlekette var bilmiyorum sağlıkçıların sorununu onun çözmesi gerekirken Şanlıurfa Sağlık Sen başkanı Abdülkadir Yabir elini taşın altına koydu. Başkanın bu fedakar çalışmalarından kendisine teşekkür ederiz. Umut ediyorum sağlık müdürü de biraz kendi çalışanları için biraz bir şeyler yapar bu iş öyle boy boy fotoğraf paylaşmakla olmuyor sayın il sağlık müdürü.
Mehlenin uşağı 13 ay önce
Şu hale bak ya . Bu işi saglik mudurunun cozmesi gerekirken sendika baskanj cozuyor . Mudurun yaptigi tek is tek tek burokratlari ziyarete gidip fotograf atmak . Gel de gulme şimdi
Sağlıkçı 13 ay önce
Allah razı olsun başkan beyin desteğine izinlerin aktarılması konusunda da destek olunursa seviniriz. Şanlıurfa sağlık yöneticilerine kalsa izinler hiç açılmaz nasıl olsa onlar yönetici ve istedikleri zaman işlerini hallediyor lar. Yukarıda Allah var ama
Sağlık işçisi 13 ay önce
İzinlerin yılın son 20 gününde açılması, acaba sağlık müdürümüz bizim izne çıkacağımızı mı düşünüyor. Bir serviste 6 kişi nasıl izin kullanacak bi müdür bey açıklayabilir mi?
Mağdur 13 ay önce
Müdürümüzün vicdanı rahat mı. İnşAllah aynı sıkıntıları kendiside yaşar. Kendisini Allah'a havale ediyorum.
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?