PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sahte Fizyoterapist Fıtık Patlattı

Sahte doktorun ardından kendisini fizyoterapist olarak tanıtan G.K. belini çektiği Rahman E. isimli vatandaşın fıtığını patlattı. Tedavi yetkisi olmadığı tespit edilen sahte fizyoterapiste 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Sağlık 11.01.2023, 12:49 Cansu Polat
Sahte Fizyoterapist Fıtık Patlattı

Bursa’da bir otomotiv şirketinde çalışan Rahman E. isimli kişi, bel fıtığı şikayetinin geçmemesi üzerine Facebook’ta kendisini fizyoterapist olarak tanıtan G.K.’ye başvurdu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; 2020 yılı Kasım ayında Facebook’tan tanıştığı G.K.’nın istanbul Kadıköy’deki muayenehanesine gidin Rahman E. bir hafta süreyle 4 seansa katıldı.

Her seans için 600 TL, toplam 2400 TL ödeme yapan Rahman E., yurt dışı eğitimi aldığını söyleyen G.K. tarafından bel fıtığı çekildi.

Bu sırada fıtığı patlayan adamın fıtık içindeki sıvı omurilik sinirlerine baskı yaptı. Bursa'ya dönen Rahman E.'nin belden aşağısı tutmaz oldu. Apar topar ameliyat olan Rahman E., ameliyata rağmen sağlığına kavuşamadı.

'BELDEN AŞAĞIM UYUŞUK'

Savcılığa suç duyurusunda bulunan Rahman E., "7 ay rapor aldım, işe gidemedim. 8 yıllık işimden oldum. Kredilerimi ödeyemedim, geçimimi sağlayamadım. Ağır depresyon geçirdim. Yanlış uygulama sonucu belimden aşağı uyuşuklukla yaşamak zorunda kaldım. G.K. 'Özür dilerim, maddi ve manevi arkandayım' dedi ancak bir daha aramadı" dedi.

İfadesi alınan G.K. ise Uzakdoğu'da masaj eğitimi aldığını ve terapistlik yaptığını, uygulamalar sonucu çok sayıda kişinin rahata erdiğini söyleyerek suçlamayı reddetti.

Tedavi merkezini kapattığı belirtilen G.K.'nın tedavi yetkisinin bulunmadığı belirlendi. Diploması olmadığı halde hasta tedavi eden G.K. için 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.