Sağlıkta Şiddete Karşı Savunmaya Destek!

Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Erkan, karma dövüş sporları dünya şampiyonu Soylu'ya teşekkür etti ve "Sağlıkta şiddete dikkat çekmek için hocamız farkındalık yarattı" dedi.

Sağlıkta Şiddete Karşı Savunmaya Destek!

Samsun'da bazı doktorlara, savunma sporu Jui Jitsu öğreterek, hasta yakıları tarafından yapılan saldırılara karşı kendini savunmayı öğreten karma dövüş sanatları Dünya Şampiyonu Recep Soylu, Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Murat Erkan'ı ziyaret etti. 

FARKINDALIK YARATILDI

Doktorların 'şiddet değil ama  kendisine yönelik saldırıları önleyebilmek için savunma sporlarını öğrenmesinin önemine  dikkat çeken Tabipler Odası Başkanı Dr. Erkan, "Recep Soylu hocamız, sağlıkta şiddete karşı yürüttüğümüz çalışmalarda önemli bir farkındalık oluşmasına yol açtı. Spor yapmak isteyen meslektaşlarımız da var,   savunmayı öğrenmek isteyenlerde. Ama en önemlisi, bir sağlıkçının 'savunmayı  öğrenmek istemesi'" dedi.

TIKLAYIN

ÖNCELİKLE SAKİNLİĞİ BİZ ÖNERİYORUZ

Kore'den altın madalya ile dönen Recep Soylu ise, "Öncelikle sakinliği öneriyoruz. Mümkün olduğu kadar savunma dahi olsa, kavgadan kaçmak gerekir. Ama durum  kaçınılmaz bir hal  aldığı zaman,  hiç güç vermeksizin, sadece bir kaç teknik hareketle kendinizi koruyabilirsiniz. En azından bir zarar görmeden saldırganın 'dikkatini  çekebilir' ve belki de sakinleşmesi sağlanabilir. Gerekirse, etkisiz  hale getirilebilir ve güvenlik güçleri gelene kadar  kendinizi koruyabilirsiniz" diye konuştu. 

Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonu Recep Soylu, HHALK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar ile birlikte Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Murat Erkan'ı ziyaret etti.  

Soylu, Tabipler Odası Başkanı Erkan'a hediye takdiminde bulundu. 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER