Sağlıkçılar Geri Adım Atmadan Çalışmaya Devam Ediyorlar!

Koronavirüs adı verilen hastalık sonrasında sağlık çalışanlarının en yüksek risk altında geri adım atmadan çalışmaları sürdürüyorlar.

Sağlık 13.03.2020, 22:10 13.03.2020, 22:21 Güler Sağlam
Sağlıkçılar Geri Adım Atmadan Çalışmaya Devam Ediyorlar!

Türkiye’de de görülen hastalık sonrasında Cumhurbaşkanlığı tarafından farklı önlemler alındı.

Sağlık çalışanları özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemler sayesinde ülkemizde korona virüsle başarı ile mücadele edilmektedir. Bu mücadeleye halel getirecek dedikodulardan kaçınılmalı, sağlık profesyonellerinin uyarılarına kulak verilmelidir.Normal de herkes corona’dan kaçmaya çalışırken, direk riskle karşı karşıya olan sağlık çalışanı büyük bir özveri ve emekle 7/24 mücadele veriyor.

Okullar tatil edildi, Üniversiteler tatil edildi, AVM’ler boşaltıldı. Maçlar seyircisiz oynatılacak, etkinlikler iptal edildi. Uluslar arası sınırlar kapatıldı. İnsanlar birisine dokunmaya korkar oldu. Fakat hastanelerimiz hala açık. Yapılan hizmetlerin çoğu acil ve ertelenemeyecek özelliktedir.Sağlık sektörü 7/24 hizmet esasına göre işletilir ve gelen hastaların çevrilmesi HUKUKİ,AHLAKİ ve BİLİMSEL açıdan mümkün değildir. 

TIKLAYIN

Sağlık çalışanları hastaların nabzını kontrol etmek için, karnını muayene etmek için hastalara dokunuyor. Öksüsürük-nefes darlığı olan hastaların akciğer seslerini dinlemek için hastalarla yakın temas kuruyor. Sağlık çalışanları endişeleri olsa da ateşi olan, öksüren, nezle olan hastasını bırakıp kaçmıyor ve görevini layıkıyla hatta fazla fazla çalışarak yerine getiriyor.

En yüksek rist altında olan ancak geri adım atmayan tek topluluk sağlık çalışanlarıdır.

Onlar saygıyı fazlasıyla hak ediyor.

Sağlık çalışanlarımızın var olan sorunlarının çözümüne yönelik adımların atılmasını bekliyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
saglıkçılar 11 ay önce
bu başarının altında ülkemizde bu hastalığın olmayışının veya bu zamana kadar tüm dünyayı sarıpta ülkemize geç gelmesinin vakanın olmayışının altında sağlık çalışanlarının durmadan gece gündüz tatil demeden fedakarca çalışmasıdır yoksa yeni binalar hastaneler yapılar değil çalışanların saglıkçıların emeği planlaması vardır ama kamuda en düşük maaşı hemşiresi sağlık memuru alır .

zabıtası bekçisi polisi imamı itfaiye çavuşu vaizi askeri çğretmeni mamı vbvb mesleklerden düşük maaş alır sağlıçılar bu arkadaşlardan daha mı değersiz iş yapıyorlar daha mı az çalışıyorlar da böyle düşük maaş alırlar söyleyi
Allah göstermesin ilk ölecek kişiler yine hemşireler sağlık memurları erkek hemşirelerdir sağlık çalışanlarıdır hastayla birebir ilgilenen tedavilerini yapan bu arkadaşlardır depremde selde doğal afetlerde darbede savaşta salgın bulaşıcı hastalıklarda kısaca bütün toplumsal olaylarda göreve gelen çalışan sağlıkçılardır ama kamuda en düşük maaşıda bizler alırız bunu bana biri anlatsın bu nasıl oluyor yahu

halkımız milletimiz için bunca fedakarca çalıştığımız halde ne bakanlığımız ne hükümetimiz bizlere gereğince değer vermiyor milletimiz her şekilde bizlere şiddet uyguluyor biz bunları hak etmiyoruz bakıyoruz da biz sağlık çalışanlarının adı bile anılmıyor bu başarının altında bir teşekkür bile edilmiyor sahada olan biz sağlık çalışanları her türlü zorluklarla çalışan bizleriz
-12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?