Sağlık Personeli Yetersizliği Aşı Kuyruklarına Neden Oluyor!

Kütahya’da Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, dün akşam saatlerinde aşı polikliniğinde personel yetersizliği nedeniyle kalabalıklar oluştu. O anlar, sırada bekleyenler tarafından görüntülendi.

Sağlık 21.04.2021, 20:40 21.04.2021, 23:05 Güler Sağlam

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Covid-19 aşısı olmak için iftardan sonraki saatlere randevu verilen vatandaşlar, personelin yetersiz olması sebebiyle aşı polikliniği önünde kalabalıklar oluşturdu, sosyal mesafe ihlalleri yaşandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Aşı olmak için sıra bekleyenlerden biri olan ve o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen Merve Çiçek, SÖZCÜ'ye şu açıklamada bulundu:

* O kalabalığa rağmen sadece iki personel vardı ve bu yetersizdi. Ya o kadar kişiye randevu verilmemeliydi ya da sadece iki tane personel bırakılmamalıydı. Neticede kaç kişiye randevu verildiği biliniyor.

* Orada bu durum personellerle konuşuldu ama şu anda bilgi veremediklerini, personelin bu kadar olduğunu söylediler. Personel yetersizliğinden dolayı verilen randevu saatleri oldukça ileri sarktı.

Kaynak:Sözcü

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
TORPİLSİZ MEMUR 2 ay önce
MASA BAŞI İŞLERDE ÇALIŞAN TORPİLLİ PERSONELLERİ SAHAYA SÜRMEK :) ŞAKA GİBİ AMA GÜLDÜRMÜYOR
Ayhan 2 ay önce
Masa basindaki saglikcılari sahaya sürulsün
delidumrul 2 ay önce
kardeşim ramazan ayında olmamız nedeniyle millet sabah saatlerine randevu alıyor ama iftardan sonra geliyor aşı yaptırmaya. hal böyle olunca durumda bu oluyor. sağlıkçı arkadaşlar randevunuz geçti yapmıyorum dese gene suçlu olacaklar. Burdaki sorun randevu saatlerinde değil bence randevu saatlerine riayet edilmemesinde
stres yapma 2 ay önce
Yalan Haber çünki aşı randevu sistemi ile vuruluyor. ve kimse beklemiyor.
İncik 2 ay önce
Günlük hayat böyle. Hastanede olunca mı olay yani
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?