Sağlık Müdüründen Tabip Odası Başkanına: Salgın Sürecine Katkınız Ne Oldu?

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan'ın aşılama ve salgın süreci ile ilgili basına yaptığı açıklamaları eleştirerek Dr. Yavuzyılmaz, "Yaşadığımız bu sürece çalıştığı kurum ne kadar katkı sundu veya bu süreçte ne kadar rol aldılar?" şeklinde sorular yöneltti.

Sağlık 22.04.2021, 10:45 Güler Sağlam
Sağlık Müdüründen Tabip Odası Başkanına: Salgın Sürecine Katkınız Ne Oldu?

Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemde en büyük yükü kamu hastanelerinin taşıdığını savunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz, şöyle konuştu:

 "Bin 600 yataklı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sadece 60 yatağını kovid'li hastalara ayırmış. Durumu ağır olan kovid'li hastalara ayrılan yoğun bakım yatak sayısı ise sadece 7. Kamu hastanelerimizde ise 300'ün üzerinde yoğun bakım yatağı hizmet veriyor kovid'li hastalara. Doç. Dr. Alpaslan Türkkan sadece eleştiriyor... Kendi bulunduğu kurum bu sürece ne kadar destek vermiş mesela? Tüm yük kamu hastanelerimizin üzerinde... Tıp Fakültesi hastanesi temiz hastane olarak hizmet verecekmiş... Günde 10 bin test yapıyoruz... Doluluk oranımız artıyor..."

***

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz mevcut kamu hastanelerinin şu an için yoğunluğu çevirebilir durumda olduğunu ancak doluluk oranının arttığını vurgulayarak dikkat çeken bir konuya da değindi.

Dr. Yavuzyılmaz, test sonucu pozitif çıkan bazı hastaların ilaçlarını kullanmadığını öne sürdü.

Aşı randevusuna gelmeyen ve pozitifli bazı hastaların ilacını kullanmayışı nedeniyle de kovid'li hasta sayısı artıyor ne yazık ki!

Acillerin dışında bazı ameliyat ve poliklinik sayılarına sınırlama getirdiklerini de sözlerine ekleyen Dr. Yavuzyılmaz, "Bireysel tedbirlere uymak şart! Temel amacımız hastalığa yakalanmamak. Vatandaşlarımızdan bize destek olmalarını bekliyoruz..." dedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

***

Evet, aşılamanın başladığı ilk dönemde sağlık çalışanları dâhil belirlenen öncelikli grupların aşıya ilgisi büyüktü. Ancak son zamanlarda ise sırası geldiği halde aşı yaptırmak istemeyenlerin sayısı artıyor.

Nedenleri arasında, korku, çekimserlik ve kulaktan dolma bilgilerle aşının yan etkisi olabileceği düşüncesi yer alıyor...

Şunu unutmayalım!

Aşı olmayı reddetme bireysel özgürlük değil, toplum sağlığını tehdit eden bir davranıştır...

Sırası gelenler lütfen!

Haydi aşıya!..

Lale Akasoy / Yeni Dönem

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
selma 2 ay önce
tabip odası olmasa,gerçeklerden haberimiz olmayacak,boş boş konuşmuşsunuz!!!
Adil 2 ay önce
Bahsettiğiniz kişi, hastane başhekimi değil, halk sağlığı hocası. Hastanedeki yatak planlamasına, halk sağlığı hocası mı karar veriyor? Ayrıca tüm hastaneleri pandemi hastanesi yapsak, COVID olmayan hastaları ne yapacağız? "Elimizde temiz yatak yok, hastalığınızın yanına size bir de COVID hediye edelim." mi diyeceğiz? Bunları bilmeme imkanınız yok. Yapmayın lütfen. Siyaset değişir, siz değişirsiniz, sonra meslektaşlarınız ile aynı ortama girersiniz. Ne gerek var bu garip sözlere?
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?