PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Sessiz Kalıyor Ama İddialar Vahim!

Gerçek taraf sitesinin son iddiasına göre; hemşirelerin, hastanın bağlandığı cihazın sesinden rahatsız olarak, cihazın sesini kıstığı ve cihazın alarm sesini duymayarak hastaya müdahalenin geç yapıldığı oldu.

Sağlık 01.04.2022, 14:35 01.04.2022, 14:40 Cansu Polat
Sağlık Müdürü Sessiz Kalıyor Ama İddialar Vahim!

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde iddaların ardı arkası kesilmiyor. 

Yaklaşık 1,5 yıl önce yaşanan skandallar dizisinde, Yoğun Bakım Servisi'nde hastaların ilgisizlik nedeniyle kötü şartlara maruz kaldığı iddiasını Gerçek Taraf sitesi ziyaretçielrine duyurdu.

Sitede yer alan iddialar şu şekilde;

Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde ki iddialar şu şekilde;

"HASTA ENTÜBASYON TÜPÜNÜ ÇIKARIYOR"
Travma sonucu 17 yaşındaki hasta, cerrahi yoğun bakım servisinde, entube  şekilde takip edilirken hemşirenin dikkatsizligi sonucu, sedasyon ilaçları damar yolundan dışarı akmasıyla hasta acı içinde uyanıyor ve entübasyon tüpünü çıkarıyor

"HEMŞİRELER, MALZEMELERİ TANIMIYOR"
Olayı fark eden personel hemşireye haber veriyor ve doktor çağrılıyor doktor entübasyon için malzeme istiyor ve hemşireler malzemelerin yerlerini ve malzemeleri ne olduğunu bilmediği için doktora malzemeyi veremiyor bu arada hasta kusuyor ve kusması akciğerlerene giderek hastanın solunumu duruyor.

DOKTOR, HEMŞİRELERE KIZIYOR
Doktor diğer hemşireden yardım istiyor, bir süre sonra hasta entübe ediliyor. Hasta uzun uğraşlar sonucu normale dönüyor. Nöbetçi doktor hastaya bakan hemşireye malzemenin yerini nasıl bilmezsin nasıl böyle bir hata yaparsın diye söyleniyor.

SORUŞTURMA AÇILMIYOR
Ertesi gün durumu Yoğun Bakımdan Sorumlu Klinik Şefi Doktor E.P'ye anlatıyor ve bu konu ile ilgili doktor E.P. hiçbir işlem yapmıyor. 

"RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN CİHAZIN SESİNİ KISIYOR"
Hemşire hatasından dolayı birkaç gün sonra serviste yatan başka bir hasta makineden ayrılıyor ve solunum aresti gelişiyor. Görevli hemşire monitör sesinden rahatsız olduğunu söyleyerek seslerini kısıyor. Hasta, monitör alarm sesi kısık olduğu için fark edilmiyor. Diğer hemşireler telefonda oyun oynarken yüksek sesle müzik dinlerken odada hasta ölümle  burun buruna kalıyor.

"BU OLAYIN DA ÜZERİ KAPATILIYOR"
Başka bir hemşire olayı fark ederek hemen müdahaleye başlıyor ve doktoru çağırıyor. Hasta tekrar makineye bağlanıyor. Monitörün sesini kıstığı için diğer arkadaşlarıyla tartışıyor. Bu durumu Yoğun Bakımdan Sorumlu Klinik Şefi Doktor E.P'ye bildiriyorlar. Doktor E.P. yine hemşireler hakkında işlem yapmayarak olayın üstünü kapatılıyor.

"BUNU SAKIN ONLARA SÖYLEMEYİN!"
Görevli personeller durumların içler acısı olduğunu hemşire  E.A ve N.B söyluyorlar. Yoğun Bakımdan Sorumlu Klinik Şefi Doktor E.P. bu durumu öğreniyor ve hemşirelere ve personellere cerrahi yoğun bakım biriminden hemşire  E.A ve N.B'ye bir daha haber gitmeyecek diye baskı yapıyor.

Eğer iddialar doğru ise; Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Klinik Şefi Doktor E.P.'nin, hastanede yaşandığı öne sürülen olayların üzerini kapatarak her hangi bir tutanak tutmadığı, suçu ve suçluyu koruyarak görevi kötüye kullanma suçu işlemiş olmaz mı?

Kaynak: Gerçek Taraf

Yorumlar (5)
Mesut 2 ay önce
Sağlık müdürü var mı ki ilde? Aslında o başlık "demircan sessiz kalıyor" olmalı.Yaptığı liyakatsiz atamalar yüzünden şehrin en büyük hastaneleri bu halde.
Halk 2 ay önce
Lise çıkışlı, eğitimden yoksun, hemşirelere hayat teslim ediliyor. Aldığınız maaşı hak etmiyorsunuz!!!
Boşsun 2 ay önce
İsmin halk ama tam bir kıskançsın,şahsen üni mezunuyum ancak çevremde bi çok üni mezununu cebinden çıkaracak insan tanıyorum,Üniyi okumadan öncede çalıştım gayette başarılıydım,o zaman kazandığın paranın haramını helalini sorgulamak sana kalmaz boş yapma o yüzden
... 2 ay önce
Hastanede geçen dönem Mobingin dibini yaşadık. Şimdi anlatmaya çalışıyoruz ama anlaşılmıyor. Samsun egitim ve Araştırma hastanesi sanki bazılarının babasının çiftliği
Mert 2 ay önce
Hadi size uzmanlık sorusu. O klinik şefi neyin karşılığında iddiaların üzerini kapatmıştır bilin bakalım. :)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?