Sağlık Müdürlüğünde Zafiyet mi Var? Vatandaşa Bozuk Aşı Yapıldı İddiası

DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Umut Metin yaptığı açıklamada "Zonguldak’ta 100'den fazla kişiye bozuk aşı enjekte edilmiş. Enjekte olanlarla da görüşmemizde 2. doz aşının geçersiz olduğu ve tekrar aşı olunması gerektiği söylenmiş. " dedi.

Sağlık 18.09.2021, 10:02 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğünde Zafiyet mi Var? Vatandaşa Bozuk Aşı Yapıldı İddiası

DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Umut Metin yaptığı açıklamada Zonguldak’ta yüzden fazla vatandaşa bozuk aşı enjekte edildiği iddiasında bulundu.

Başkan Metin basın açıklamasında, “Aşının hayati bir önem taşıdığını öncelikle belirtmek isterim. Aynı zamanda bu aşıların korunması ve etkisini kaybetmemesi de çok önemlidir. İl sağlık müdürlüğü bu noktada vazifesini büyük bir ehemmiyetle yerine getirilmelidir. Zonguldak’ta 100'den fazla kişiye bozuk aşı enjekte edilmiş. Enjekte olanlarla da görüşmemizde 2. doz aşının geçersiz olduğu ve tekrar aşı olunması gerektiği söylenmiş.

Şimdi buradan yetkililere soruyoruz. Bunun sorumlusu kimler? Vatandaşın herhangi bir sağlık sorunu yaşama durumu var mı? Zaten birçok vatandaşımız aşı olma konusunda tedirginlik yaşarken böyle bir durumun olması hayret verici düzeydedir. Sağlık çalışanlarımıza güvenimiz tam lakin vatandaşı doğru bilgilendirme için İl sağlık müdürünün derhal açıklama yapması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için herşeyden önemlidir. “ ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Zonguldak 1 ay önce
Zonguldak işler karışık, Sağlık müdürülüğünde üç başlı yapı var, parti sendika nurcular, pandemi sayesinde görev süresi uzayan bir yönetim kadrosu. Hastanelerde memnuniyet düzeyi en düşük seviyede
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?