Sağlık Müdürlüğü Onkoloji Servisinin Kapatıldığı İddialarına Açıklama Yaptı

Sivas Sağlık Müdürlüğü yerel basında çıkan haberler ile CHP Milletvekilinin onkoloji servisi kapatıldığı yönündeki iddiaları hakkında açıklama yaparak, Numune Hastanesi Onkoloji Servisinde bulunan tek uzman doktorun da istifa edip Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi olarak geçtiği belirtilerek, istifa eden doktorumuz 2 gün Numune Hastanemizde hizmet vermeye devam edecektir denildi.

Sağlık 19.09.2019, 12:07 20.09.2019, 16:52
Sağlık Müdürlüğü Onkoloji Servisinin Kapatıldığı İddialarına Açıklama Yaptı

Sivas Numune Hastanesi Onkoloji Servisinde görevli tek doktorun istifasının ardından servisin kapatılması gündeme gelmiş, basında da bu konu geniş yer bulmuştu. Hasta yakınlarının tepkisi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak ayrılan doktorun 2 gün Numune Hastanemizde hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu.

TIKLAYIN

Yapılan açıklamada servisin kapatılmayacağı belirtilerek, “Numune Hastanesi’nde çalışan Onkoloji Uzmanı Sivas’taki Devlet Hastanelerinde çalışan tek uzman olduğundan haftanın 3 günü Numune Hastanesi’nde, 2 günü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hizmet vermekteydi. Kendisi istifa ederek Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi olarak geçmiştir. Ayrılışını 16 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirmiştir. 89. Dönem de Onkoloji Uzmanı talebimiz olacaktır ve Onkoloji Uzmanımız gelene kadar, ayrılan doktorumuz 3 gün Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2 gün Numune Hastanemizde hizmet verecektir. Servisin kapatılması söz konusu değildir.”denildi.

DOKTOR BULUNAMIYOR

Öte yandan Sivas İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç’un imzasını taşıyan yazılı açıklamada, Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Nöroloji alanlarında yeterli sayıda doktor yetiştirilemediği için Sivas’a doktor ataması yapılamadığı belirtilip, “ Çocuk Kardiyoloğu 27 Ağustos 2018, Çocuk Nöroloğu 22 Şubat 2019 tarihlerinde mecburi hizmetlerini tamamlayarak hastanemizden ayrılmışlardır. Ayrıldıkları tarihlerden itibaren her dönem doktor talebi yapılmış, ancak her iki branşta da yetişen hekim sayısı çok az olduğundan ve genellikle mazeret sebebiyle atandıklarından Sivas’a atama gerçekleşmemiştir.” denildi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
sağlıkcı 1 yıl önce
bünyesinde çalışan iki onkoloji doktorunun birini il içerisindeki özel hastaneye diğerinide (şükür olsun) üniversiteye kaptırip sonrada doktor yok diye açıklama yap :)) sadece makam ve para için il sağlık müdürlüğünde bulunan ve her dönem görev alan insanları orada tutanlara yazıklar olsun..
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?