Sağlık Bakanlığına Şok Suçlama: 'Bu Ne Rezalet'

Koronavirüsü tedavisi sebebiyle karantina alınan vatandaşa verilen ilacın son kullanma tarihi sahte çıktı.

Sağlık 07.10.2021, 10:46 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığına Şok Suçlama: 'Bu Ne Rezalet'

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Sedat Güngör, koronavirüs testi pozitif çıkınca karantina alınarak evinde tedaviye başlanıldı . Sedat Güngör kendisine verilen korona ilacının son kullanma tarihinin söktüğünde altında daha eski kullanma tarihi olduğunu görünce şok oldu.

Bunu sosyal medya hesabından 'Bu ne rezalet" başlığıyla paylaşan Sedat Güngör, duruma isyan ederek şunları söyledi: BU NE REZALET Bir ülkede vatandaş suç işlerse, haklı olarak devlet yasalar çerçevesinde cezasını verir. Peki, Devlet SUÇ İŞLERSE Cezası ve yaptırımı ne olur. Bir markette tarihi geçen ürün hemen toplatılır, Asla aynı ürüne yeni tarih vurulmaz. Vurulursa bu SUÇ tur. Ama dün itibariyle var olan GRİP VİRÜSÜ nedeniyle 14 gün garantinaya girmiş durumdayız.Bize ilaç diye verilen FAVİCOVİR in son kullanma tarihini söktüğümde, Orijinal Son Kullanma Tarihinin 22.07.2021 olduğunu gördüm.Ne zamandan beri ilaçların orijinal son kullanma tarihi elle değiştirilir oldu. Bunun sorumluları mutlaka millet ve Kamu vicdanında vede yasalar önünde hak ettikleri cezayı ve bedeli ödemeli diye düşünüyorum. Böyle bir REZALET OLMAZ. Bizler Kobaymıyız. Bu REZALETE mutlaka dur denmeli."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
... 2 hafta önce
Boş yapıyorsun başkan. Bakanlık belirli testler sonrasi belli ilaçların miadını uzatabilmektedir.resmi yazısıda hastane kayıtlarında mevcuttur. Bu yeni birşey değil. Bayrak yapıyorsun neticeni vesselam. Sen gündem olmaya çalışacağına sendikada üyelerine kazanım haberlerinle ortaya çıkmalısin cahilliginle değil.
sivaslı 2 hafta önce
enerji bir sen ne Allah aşkına. Sağlıkla alakası yok cahilin haber diye yayınlamışlar bide
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?