Sağlık Bakanlığı: İran Uçağındaki 132 Türk Yolcu ve Mürettebat Zekai Tahir Burak Hastanesine Nakledilecekler!

Sağlık Bakanlığından son dakika Tahran - Ankara THY uçağı açıklaması geldi. Bakanlık "Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir." dedi.

Sağlık 25.02.2020, 13:46 25.02.2020, 15:07 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı: İran Uçağındaki 132 Türk Yolcu ve Mürettebat Zekai Tahir Burak Hastanesine Nakledilecekler!

BASIN AÇIKLAMASI

GELİŞMELERİ ANLIK TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bilindiği üzere, 23 Şubattan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.
 
İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.
 
Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.
 

TIKLAYIN

Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?