PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı MHRS İçin 2 Yeni Uygulamayı Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemindeki yaşanan sorunlara karşı 2 yeni uygulamanın başladığını duyurdu.

Sağlık 24.12.2022, 22:18 24.12.2022, 22:33 Cansu Polat
Sağlık Bakanı MHRS İçin 2 Yeni Uygulamayı Duyurdu

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde beklenen iyileşme sağlanıncaya değin, Bakanlığın odaklanacağı bir numaralı konunun bu sorun olduğunu söyleyen Bakan Koca hayata geçirdikleri 2 yeni uygulamayı tanıttı.

Yeni uygulamalar sayesinde hastaların MHRS randevuları konusunda zorluk yaşamasının da önüne geçilmesi hedeflenirken randevu alıp gelmeyenlerin oranının son bir ayda %21 olarak gerçekleştiği, bu oranın muayene ihtiyacı olan hastaların hekimlere erişimine engel oluşturduğu belirtildi.

MHRS üzerinden randevu alıp gelmeyenlerin oranı son 1 ayda yüzde 21 olarak gerçekleşti. Bu oran, muayene ihtiyacı olan hastaların hekime erişiminde engel oluşturuyor.

Yeni uygulama kapsamında MHRS üzerinden randevu alındığında vatandaşların karşısına "Sayın vatandaşımız, randevunuza gitmeme veya gitmeyeceğiniz randevunuzu iptal etmeme durumunda aynı branştan tekrar randevu almanız ancak 15 gün sonra mümkün olacaktır." uyarısı çıkıyor. Randevulara gidemeyecek olan hastaların, randevusunu iptal etmesi diğer hastalara yer açılması yönünden önem taşıyor.

Sistemde hem internet sitesi üzerinden, hem de SMS ve sesli arama yoluyla randevu hatırlatma veya iptal servisleri bulunuyor.

Yorumlar (2)
zihni 2 ay önce
tayinlerde de kadro doldurup gitmeyip mağdur edenleri de cezalandırın. hem çalışan hem vatandaş mağdur.
Sağlık 2 ay önce
Hasta hekim arasındaki kavgaları korukleyecek mükemmel bir uygulama olmuş ellerinize sağlık...
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.