PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca: 13 Vatandaşımızın Tedavisi Halen Sürüyor!

Hafta sonu sonra İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısında yaralananlardan 81 yaralıdan 13’ünün tedavisinin halen devam ettiğini açıkladı.

Sağlık 17.11.2022, 22:43 17.11.2022, 22:43 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca: 13 Vatandaşımızın Tedavisi Halen Sürüyor!

Geçen pazar günü İstanbul’da meydana gelen bombalı saldırı sonrası yaralananlarının tedavisi sürüyor.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İstiklal Caddesindeki patlamada yaralananların son durumu: 81 yaralıdan 13’ünün tedavisi halen devam ediyor. Durumları ağır olan 2 yaralı yoğun bakımda. ” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca serviste olan 11 yaralıdan 8’inin durumu orta olduğunu, 3’ünün durumunun ise iyi olduğunu ifade etti. Koca sözlerini, "Sizlere iyi haberler vermek için elimizden geleni yapıyoruz." diyerek tamamladı.

Taksim İstiklal Caddesi'nde saat 16.13’te meydana gelen saldırıda ikisi çocuk altı kişi yaşamını yitirmiş, 81 kişi de yaralanmıştı.

HABERİN GEÇMİŞİ

Sosyal medya hesabından patlama sonrası yaralılarla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, patlamada yaralanan 81 kişiden 39’unun tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu olduklarını söyledi.

Yatırılarak tedavileri süren 42 hastadan 5’inin halen yoğun bakımda olduğunu kaydeden Sağlık Bakanı Koca, “2’sinin durumu ciddiyeti gösteriyor” dedi.

Yaralıların sağlıklarına biran önce kavuşmalarını dileyen Bakan Koca, elimizden geleni yapıyoruz ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)