Rapor alacağız diye gelip, doktoru darp ettiler

Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) sağlık raporu almaya gelen baba - oğuldan oğula sağlık raporu verilip, babaya verilmeyince adeta ortalık karıştı. Isparta'nın Yalvaç ilçesinde bir Aile Sağlığı Merkezinde meydana gelen olayda, Oğlu rapor alan, kendisinin hastaneden alması gerektiği söylenen baba, hakaretler ve tehditler savururken, olaya müdahale etmek ve baba-oğulu sakinleştirmek isteyen başka bir aile hekimini oğluyla birlikte darp ettiği ileri sürüldü. Yaşanan olayda darp mağduru doktorun burnunda 3 kırık ve başında 7 santimetre çapında açılma meydana geldi. Doktora yapılan operasyon sonucu 20 gün iş göremez raporu verildiği ve evinde istirahate çekildiği öğrenildi.

Sağlık 22.08.2019, 22:47 23.08.2019, 00:09 Güler Sağlam
Rapor alacağız diye gelip,  doktoru darp ettiler

Diğer sağlıkta şiddet olaylarında olduğu gibi ve tüm sağlık camiasının da artık ümidini kestiği gibi olaya sebebiyet veren baba-oğul tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Doktorun burnunda 3 kırık oluşmasına sebebiyet verdikleri iddiasıyla sevk edildikleri adli makamlarca tutuksuz yargılanmalarına karar verilen baba-oğul salıverildiler.

Doktorun 20 gün iş göremez duruma geldiği olay, 16 Ağustos günü saat 16.00 sıralarında Isparta Yalvaç 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. İddialara göre, Aile Sağlığı Merkezine sürücü belgesi raporu almak üzere gelen O.E. ve G.E. isimli baba - oğul, “Misafir Hasta' statüsünde farklı doktorlara gittiler. Baba, ASM'de kendisine rapor verilemeyeceği ve hastaneden alması gerektiğini söyleyen doktorun sözlerine sinirlendi. Rapor alamayan baba tepkisini önce doktora sin - kaflı sözler sarf ederek gösterdi. Ardından ASM’de sıra bekleyen diğer hasta ve hasta yakınlarıyla sözlü tartışmaya giren baba, tartışma seslerini duyarak olay yerine gelen Doktor Mehmet Akyol tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

TIKLAYIN

 

OĞLUNUN RAPOR ALMASI ÜZEİRNE ÇILDIRDI

Bir süre sakinleştiği gözlenen baba, oğlu G.E.'nin rapor aldığını öğrenince çılgına dönerek, bana verilmeyen rapor, oğluma nasıl veriliyor diyerek adeta çılgına döndü ve ben o doktorun ağzını burnunu kıracağım, herkes görsün diyerek yaşanan elim hadisenin başrolünü üstlendi.


Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?