Okulun Yerine Sağlık Ocağı Yapılıyor! Temeli atıldı

Muhtarın 5 yıllık çalışması sonucunda hayata geçirilmesine karar verilen ve 3 aile hekiminin görev yapabileceği şekilde tasarlanan 350 metrekarelik sağlık ocağının temeli atıldı. Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı 1400 nüfuslu Kızılçukur Mahallesi sakinlerine hizmet verecek olan sağlık ocağı, yaklaşık 1 milyon 150 bin TL’ye mal olacak ve temmuz 2019'da hizmete girecek.

Sağlık 10.02.2019, 09:48 10.02.2019, 09:48
Okulun Yerine Sağlık Ocağı Yapılıyor! Temeli atıldı

Sarıgöl’ün Kızılçukur Mahallesinde 350 metrekarelik alan üzerine üç aile hekimin hizmet verebileceği şekilde temeli atılan sağlık ocağının mahalle halkına sağlık hizmetleri yönünden de büyük kolaylık sağlaması bekleniyor.

‘Beş yıldır çalışıyor’

Kızılçukur Mahallesi Muhtarı Saim Yurttaş, sağlık ocağı yapımı için beş yıldır uğraş verdiklerini dile getirerek, “Mahallemize sağlık ocağı kavuşturmak için beş yıldır çalışmaktayım. İlk önce eski okul yerinin İl Sağlık Müdürlüğüne devrini yaptırdım. Ardından da yatırım programına aldırdım. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan sağlık ocağımız 350 metrekarelik alan üzerinde olacak ve üç aile hekiminin hizmet verebileceği şekilde yapılacak. Sağlık ocağının maliyeti de 1 milyon 150 bin TL olacak. Sağlık ocağımızın temmuz ayında hizmete girmesini bekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?