PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Öğretmen, Sağlık Çalışanını Pompalı Tüfekle Vurdu!

Mardin Kızıltepe ilçesinde bir öğretmen tarafından pompalı tüfekle vurulan sağlık çalışanı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Sağlık 05.10.2022, 11:58 Cansu Polat
Öğretmen, Sağlık Çalışanını Pompalı Tüfekle Vurdu!

Edinilen bilgilere göre, Mardin Kızıltepe İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olayda, daha önce aralarında husumet olduğu iddia edilen 2 aile ferdi arasında yaşanan tartışma ölümle sonuçlandı.

İddiaya göre, kavgada öğretmen olan F.K. acil çağrı merkezi çalışanı 28 yaşındaki Derviş Kavak'ı pompalı tüfek ağır yaraladı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından yaralı Derviş Kavak, ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı. Pompalı tüfek ile ağır yaralanan Derviş Kavak'ın hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayın şüphelisi F.K. gözaltına alınırken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (1)
Nergis halkalı 2 ay önce
ölen kişi acil çalışanı değildi. mahallemizde oldu olay. Mardin Kızıltepe de gerçekleşen F.K  ve  Derviş Kavak haberi hakkında bilgi vermek isterim.  Olayın yaşandığı mahallede  18 yıldır oturuyorum. Olan biteni balkonda izledim. F.K.  Hoca tek başınaydı. Derviş Kavak'ın ailesi, kardeşleri ve arkadaşlarıyla beraber  6  kişi  F.K. Hocaya Ağır Hakaretlerde bulundu ve Öldürmekle Tehdit etti, Üstelik iki kere. F.K.  hoca hakaret etmemelerini rica etti. Bu defa F.K. 'nin üzerine komple saldırdılar ve hücum ettiler. Baktı ölecek, başka çaresi yoktu, arabasından köyde yabani hayvan saldırıları için kullandığı çiftçi tüfeğini aldı, ondan uzak dursunlar diye havaya ateş açtı. Saldırganlar üzerine saldırmaya devam etti. Silahı tutup elinden almaya çalıştılar, bu arada F.K. ya vuruyorlardı. O arada kimin parmağı tetiğe geldi bilmiyorum ama bunu kim olsa yapardı o can havliyle. 18 yıldır o mahalledeyim. Naif, saygılı , Nevi şahsına münhasır, 3 çocuklu bir Baba ve Öğretmendir F.K. Herkese saygılı ve sevilen bir hoca.  Yürürken, kafasını bile kaldırmadan yürür. Komşuların hepsi razıdır ondan ve mahallede en ufak olayı yoktur.  3 Çocuğu ve Eşi acılar içinde, üstelik maddi durumları da iyi değil.