O İlde 2 Gün İçerisinde 5'i Doktor 8 Sağlıkçıda Covid-19 çıktı!

Son günlerde artan Koronavirüs vaka sayılarında sağlıkçılar da nasibini almaya devam ediyor. Şanlıurfa'da son 2 günde 5 hekim,1 Anestezi Uzmanı, 1 Hemşire ile 1 tıbbi sekreter olmak üzere toplamda 8 kişide covid-19 testleri pozitif çıktı.

Sağlık 03.07.2020, 10:31
O İlde 2 Gün İçerisinde 5'i Doktor 8 Sağlıkçıda Covid-19 çıktı!

Tüm önlemlerin alınmasına rağmen sağlık çalışanları arasında salgın hastalığın yayılmasının önüne geçilemiyor.

Corona virüsü vakalarında endişe verici gelişmelerin yaşandığı Şanlıurfada, son iki günde 5 hekim,1 Anestezi Uzmanı, 1 Hemşire ile 1 tıbbi sekreterin testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi. Şanlıurfa valiliği dün aldığı kararla 3 kırsal mahalle ile 41 binada karantina uygulamasının başlatıldığını duyurdu.

Normalleşme sürecinde sağlık hizmetlerinin de normalleştiği, ekiplerin yarıya indirildiği iddialarıyla gündeme gelen Şanlıurfa'da, hastanelerin corona virüsü servisleri dolarken, vaka sayısı hala hızla artıyor.

TIKLAYIN

Corona virüsü vaka artışları sağlık kuruluşlarındaki hekimler ve sağlık çalışanlarını da etkiledi. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan pratisyen acil servis doktoru D.K., doktorlar R.Ç., A.A., C.S. M.K., Anestezi Uzmanı A.G.H., hemşire İ.Ç. ile tıbbi sekreter C.E.'nin yapılan corona virüsü test sonuçları pozitif çıktı.

3 MAHALLE, 41 BİNA DA KARANTİNA

Dün toplanan Şanlıurfa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 4 kırsal mahalle ile çeşitli mahallelerdeki 41 binada 14 gün boyunca karantina uygulaması başlattı.

Haliliye Mağarcık, Hilvan Ovacık, Viranşehir Sayoba kırsal mahalleleri ile Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Hilvan, Siverek, Viranşehir,Suruç ilçelerinde ki 41 binada karantina başlatıldı.
Kaynak: Sözcü

Yorumlar (2)
Xxxx 4 ay önce
Çankırı da çok vahim durumda
Esra ak 4 ay önce
Bu süreçte ölümü pahasına çalışan biz sağlık çslışanlarının hiçbir talebi yerine getirilmedi.bizler ölünce ismimizi bir kliniğe falan verirsiniz
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?