Kütahya Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Kapatılacak mı?

TBMM Genel Kurulunda Kütahya Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılması hakkında TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi,Kütahya milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap söz aldı.

Sağlık 31.10.2019, 21:24 31.10.2019, 21:26 Güler Sağlam
Kütahya Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Kapatılacak mı?

Kasap, devlet hastanesi olmayan ve bir türlü bitirilemeyen şehir hastanesi ile sağlık alanında Türkiye’nin en sorunlu illerinin başında gelen Kütahya’nın 40 yıllık olan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılmak istendiğini belirterek, Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunların gün geçtikçe ağırlaştığına dikkat çekti.

TIKLAYIN

Kasap, Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılması durumunda 31 Aralık itibarıyla 120 civarında fizyoterapistin sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini, işsiz kalacaklarını ve bundan sonraki fizik tedavi sürecinin yardımcı personel eliyle yürütüleceğine dikkat çekerek şöyle dedi:

“Günde 1.400 kişiye fizik tedavi uygulaması yapan, yoksullara ücret almadan tedavi yapan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi kapatılmak, birilerine peşkeş çekilmek mi isteniyor? Sağlık Bakanlığı bu konuda açıklama yapmalı. Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunları gecikmeden çözmeli.” 

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?