Koronavirüs Sağlık Müdürlüğü'ne Sıçradı: 26 Kişi Karantinaya Alındı!

Normalleşme ile birlikte vaka sayısının bin 150'ye yükseldiği Diyarbakır'da, İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine 26 kişi karantinaya alındı.

Sağlık 05.06.2020, 18:07 05.06.2020, 18:23
Koronavirüs Sağlık Müdürlüğü'ne Sıçradı: 26 Kişi Karantinaya Alındı!

Normalleşme süreciyle birlikte 200 olan vaka sayısının bin 150'ye yükseldiği Diyarbakır'da, koronavirüs (Kovid-19) salgını İl Sağlık Müdürlüğü’ne de sıçradı. Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Saymanlığında çalışan bir kadında koronavirüs tespit edildi. Testi pozitif çıkan kadın Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan testin ardından taburcu edilerek evinde karantinaya alındı.

TIKLAYIN

25 KARANTİNADA

Söz konusu personelin testinin pozitif çıkması üzerine aynı birimde çalışan 25 kişi karantinaya alınarak, koronavirüs testi yapılmaya başlandı. Testlerin, sonuçları beklenirken, 25 kişi evlerinde karantinada tutulacak.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Satın Alma departmanında çalışan bir kişi de ise 19 Mayıs'ta koronavirüs tespit edildiği de ortaya çıktı. Söz konusu personelin Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan testinin pozitif çıkması üzerine evinde karantinaya alındı. İyileşme belirtisi gösteren personel uygulanan karantina devam ediyor.

Yorumlar (1)
Filiz 5 ay önce
Buz garibanlar hep karantinadayız iş konusunda normallesiyoruz ama cocugumu d4nize götüremiyorum arabam olmadığı için izin vermiyorlar neye gore bilim kurulu bu kararları alıyorlar denize giden zengin çocukları sosyal mesafeyi koruyorlar garibanın çocuğu dolmuşta sosyal mesafeyi korkutamıyorlar bizim sağlık bakanlığında bilim kurulu bu kadar çalışıyorlar
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?