Kocaelinde Vatandaşın Muayene Sırası İsyanı!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine sabah 07:00’de gittiği halde çocuğuna muayene sırası alamadığını iddia eden vatandaş, “Kocaman hastane ama içi bomboş” dedi.

Sağlık 18.11.2019, 12:02 18.11.2019, 17:40 Güler Sağlam
Kocaelinde Vatandaşın Muayene Sırası İsyanı!

SABAH 07:00’DE GİTTİM

Sabah saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başından geçen olayı anlatmak için enkocaeli gazetesine ulaşan okur şunları söyledi: “Benim çocuğum hasta. Cuma günü Alikahya’daki hastaneye gittik. Ancak tedavi ettiremedik. Bugün ise sabah saat 07:00’de numara almak için Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldik.

SADECE 5 HASTA

TIKLAYIN

Fakat burada da doktor olmadığını gördük. Sadece Seka Devlet Hastanesinden bir çocuk doktoru gelmiş. O çocuk doktoru da internetten randevusu olmayan sadece 5 kişiyi tedavi etti sonra gitti. İnternetten randevu almak istiyoruz. Doktor gözükmediği için onu da alamıyoruz. Orada görevli bir kadınla da tartıştık. Çünkü randevulu hastalardan sonra randevusuz hastalar da alınıyor tüm hastanelerde.

İŞİNİZE GELİRSE

Ancak o görevli kadın, “Randevusuz tedavi olunmuyor. Maalesef bundan sonra böyle. İşinize gelirse” şeklinde bir cümle kurdu. Bende bunun üzerine Başhekimle görüşmek istedim. Ancak kesinlikle bizi başhekimle görüştürmüyorlar. Ne şikayetiniz varsa hasta haklarına yazın diyorlar.

GERİ DÖNDÜM

Kısacası ben sabah 07:00’de çocuğumu muayene ettirmek için gittim. Saat 09:50’da muayene ettiremeden geri dönüyorum. Koskoca hastanede bir tane çocuk doktoru yok. Kocaman hastane ama içi bomboş. Yetkililerin acilen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine el atması gerekiyor.”

Yorumlar (0)
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?