Kira Ödemeyen Hastane Kantini Kapatıldı!

Sakarya Karasu Devlet Hastanesi’nde faaliyette bulunan iki kantin, işletme giderlerinin kirayı karşılayamaması nedeniyle kapısına kilit vurdu.

Sağlık 13.09.2019, 21:02 13.09.2019, 21:05
Kira Ödemeyen Hastane Kantini Kapatıldı!

TIKLAYIN

Hastaneye gelen vatandaş, su ve basit ihtiyaçlarını ise hastane içinde bulunan makineler aracılığıyla gideriyor. Gelen bilgilere göre hastane kantinlerinde fiyatların yüksek tutularak ihaleye çıkılması sonucunda, iki kantin ile hasta ve hasta yakınlarına hizmet veren Karasu Devlet Hastanesinde yaz aylarında gelmesi beklenen hasta sayısı düşük çıktığı için zarara uğradı. Yaz ayları başladığında evdeki hesabın çarşıya uyacağını hesaplayan işletme sahipleri, Ağustos başı gibi ana kantini kapatırken, hizmet sadece Acil Servis tarafındaki kantin ile karşılanmaya çalışılmıştı. Geçtiğimiz hafta ortalarında ise Karasu Devlet Hastanesinin Acil Servis bölümündeki kantinine de kilit vurulmak zorunda kalındığı öğrenildi. Yüksek kira maliyeti ile düşük satış geliri olduğunu öne süren işletmeci, kantinin hizmet vermesine imkan kalmadığı öne sürerek faaliyetini sonlandırdı.  Kantinlerle ilgili ihalede yer alan mevzuat çerçevesinde hastane idaresi, kantinleri yeniden ihaleye çıkmak zorunda. Ancak yeni ihalede de mevzuata göre daha önce ödenemeyen kira bedelinden daha düşük miktarla ihaleye çıkılması mümkün görünmüyor. 

SU İHTİYACI OTOMATLARDAN GİDERİLİYOR

Hastaneye her gün gelen hasta ve yakınları ile hastane personeli kantin ihtiyaçlarını hastane içerisinde bulunan otomatlardan karşılıyorlar. Tahlil sonuçlarına göre yeniden kontrol muayenesi olmak için uzun süre hastanede beklemek zorunda kalan hasta ve hasta yakınları ise, kantinde dinlenme veya çay içme imkanına artık sahip olamayacak. Başta hastane personeli olmak üzere hasta ve hasta yakınları sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?