İzmir'de 600 Sağlık Çalışanı Covid-19 Pozitif!

İzmir Tabip Odası Başkanı Çamlı: Kentte durum iyiye gitmiyor. 600 civarında sağlık çalışanı virüs kaptı!

Sağlık 27.08.2020, 15:24 27.08.2020, 15:29 Güler Sağlam
İzmir'de 600 Sağlık Çalışanı Covid-19 Pozitif!

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı İzmir’de salgının artarak devam ettiğini, önemlerin yeterli düzeyde olmadığını kaydetti. Çamlı, “İzmir’de 550-600 civarında sağlık çalışanı kovid-19 testinin pozitif olduğunu söyleyebiliriz. İşyerlerinde hemen hemen her yerden kovid testlerinin pozitif çıktığını duyuyoruz” dedi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, kentte koronavirüs salgın tablosunun giderek kötüleştiğini söyledi.  Vatandaşlara fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyma çağrısının yeterli olmadığının altını çizen Çamlı, yetkililerin daha kapsamlı önemler alması gerektiğini kaydetti. Çamlı, “İzmir’de vaka sayısı artıyor. Bu bir gerçek” diye konuştu.    

TIKLAYIN

550-600 CİVARINDA SAĞLIK ÇALIŞANI KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Sağlık çalışanlarının zor koşullarda çalıştığını ve vaat edilen haklarının verilmediğinin altını çizen Çamlı, “Kendi çabalarımızla sağlık çalışanlarıyla ilgili verileri toplamaya çalışıyoruz. Yaz ayı olduğu için izinli olan arkadaşımız da bulunuyor. İzmir’de 550-600 civarında sağlık çalışanı kovid-19 testinin pozitif olduğunu söyleyebiliriz. Ama elimizde net sayılar yok. Şeffaf bir yönetim sergilenmediği için biz de tam rakamlar veremiyoruz” dedi.

FABRİKALARDA DURUM PEK İYİYE GİTMİYOR

İzmir’de fabrikalarda koronavirüs salgının yayıldığını vurgulayan Çamlı, “İşyerlerinde hemen hemen her yerden kovid testlerinin pozitif çıktığını duyuyoruz. Bu fabrikalardaki işçilere test yapılıyor mu, yapılmıyor mu? Üretime ara verenler var. Bunlarla ilgili sağlıklı bir bilgimiz yok ama burada da durum pek iyiye gitmiyor. Bu işçilerden kalanlarına test yapılıyor mu, yeterince filyasyon çalışmaları yapılıyor mu? Hemen yakınımızda bir Vestel örneği yaşandı. Bini aşkın hasta oldu, vefatlar oldu. İzmir’de de bekleyen bir takım riskler olabilir.  Buna yönelik nasıl çalışmalar yapılıyor, bu işçilerin temas ettiği diğer işçilere test yapılıyor mu? İşyerlerilerindeki sadece fiziki mesafe ve maske yeterli değil. Servislerde tıka basa geldikleri söyleniyor.  Buralarda hekim arkadaşlarımız özverili çalışıyorlar ama yeterli değil” diye konuştu.

Yorumlar (3)
HANI İL MÜDÜRÜNÜZ BAŞARILIYDI 3 ay önce
Burak Öztop başarılı diyenler bakın saglik personelleri tel tel dökülüyor. Salgin artinca vatandasa kim bakacak. Zaten Ebe Hemsireler mudurluklerde geri hizmette masabasi yatiyor. Covidi iyi yonetti diye plaket veren Sagliksen Genel Baskani plaketi simdi geri alman gerekiyor. :-)))
Hacı ama Gerçek 3 ay önce
Bu haber baya mutlu etmiş olmalı sizi sanırım.Ülkenin hiç bir yerinde kovid pozitif sağlık çalışanı yok zaten sadece izmirde var.(!)
Hedef 2023 3 ay önce
Korona lobisi iş başında ;)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?