PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İngiltere’deki Sağlık Çalışanı Açığı Kamu Sağlığı Riski Oluşturuyor

İngiltere’de milletvekillerinin hazırladığı rapora göre Ulusal Sağlık Sistemindeki sağlık çalışanı açığının kamu sağlığı için risk oluşturduğu belirtildi.

Sağlık 25.07.2022, 21:01 Cansu Polat
İngiltere’deki Sağlık Çalışanı Açığı Kamu Sağlığı Riski Oluşturuyor

12.000’den fazla doktor ve 50.000’den fazla hemşire ile ebe açığının olduğu belirtilen raporda İngiltere sağlık tarihindeki en kötü işgücü krizinin yaşandığı açıklandı.

Sağlık çalışanlarının sayısında yaşanan açık nedeniyle ülkenin kriz içerisine girdiği belirtilen raporda, açığı ortadan kaldırmak için etkili adımların atılmadığı, COVID-19 salgını nedeniyle uzayan bekleme sürelerinin daha da uzaması riskinin bulunduğu belirtildi.

Raporu hazırlayan Sağlık ve Sosyal Bakım Komitesi’ne başkanlık eden Eski Sağlık Bakanı Jeremy Hunt, Eylül’de göreve başlaması gereken yeni başbakanın ilgilenmesi gereken öncelikli konulardan birinin sağlık sektöründeki açık olması gerektiğini söyledi.

Hunt, "NHS’te istikrarlı bir şekilde çalışan açığı olması hem sağlık çalışanları hem de hastalar için büyük bir risk oluşturuyor. Hükümetin bu sorunu aşmak için uzun vadeli bir planı olmaması sorunun çözümünü daha da zorlaştırıyor" dedi.

Hükümet ise NHS İngiltere'nin daha fazla personel istihdam etmek için uzun vadeli planlar hazırladığını bildirdi.

Yorumlar (2)
Hemşir 3 hafta önce
Adamların hemşire doktor sayısı nüfusa oranla bizim 2 katımız. Bizi eşşek gibi çalıştırıyolar acilde 3 hemşire 2 doktor 400-500 hasta canımız çıkıyor. İtibar suikastı yapıp vatandaşa para beğenmiyor olarak gösteriyolar
Hekim 3 hafta önce
Haklısın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?