PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İlber Ortaylı: Yakında Hekimsiz ve Hemşiresiz Kalacağız

Akademisyen İlber Ortaylı Konya’da vahşice öldürülen Ekrem Karakaya’nın görevi başında şehit edildiği olaya ilişkin sağlık çalışanlarına saldırının adet haline geldiğini söyleyerek “böyle giderse çok yakında Hekimsiz ve Hemşiresiz kalacağız” dedi.

Sağlık 07.07.2022, 14:46 Cansu Polat
İlber Ortaylı: Yakında Hekimsiz ve Hemşiresiz Kalacağız

Akademisyen ve Tarihçi İlber Ortaylı Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın Hacı Mehmet Akçay ismindeki hasta yakını tarafından silahla katledilmesinin ardından sosyal medyada paylaşım yaptı.

Sağlık çalışanlarına saldırının adet haline geldiğini söyleyen Ortaylı, saldırıların doğal bir kızgınlık ve bunalımla meydana gelen bir olay olmaktan çıktığını belirtti. Saldırıların hepsinin ahlak ve insanlık dışı olduğunu vurgulayan Ortaylı, Bakanlık baştan aşağı sukutu hayal konusudur. Böyle giderse yakında Hekimsiz ve hemşiresiz kalacağız açıklamasını yaptı.

Yorumlar (6)
Hemşire 2 1 ay önce
Herkes yardımcı sağlık personeli vb derken Hemşire diyen tek adam. Doktorun gerekliliğinden söz ederken daima hemşireyi de söyler. Teşekkür ederim Ilber Ortaylı
Hemsire 1 ay önce
Son yıllarda sınavdan yüksek puan alanlar tıp tercih etmiyorlar buda demek oluyor ki ülkenin zeki insanları doktor olmuyor artık.suan iyi doktorlarda yabancı ülkelere gidiyor.herkes sağlığına dikkat etsin tedavi olmayacağımiz zamanlar yakındır.yada yanlış tanı ve tedavi oranları yukselir.
adı yok 1 ay önce
sensiz kalmayak ta herşeye bir yorumun açıklaman var tarihçimisin necisin amacın ne kimden yanasın
Musa kor 1 ay önce
Adı yok ne ayaksın... Gerçekleri görmek için insan olmak yeterli
CovidAcil 1 ay önce
Boş Laflar!
sağlık memur Şefik 1 ay önce
Sağlık Meslek liseleri tıp fakülteleri için altyapı olabilirdi .Evet cerrahlarda el becerisi o kadar önemli ki .Meslek liseleri nakavt edildi.Tıp fakültesinden mezun olan pratisyen hekim dediği şu söz beni hüzünlendirdi.Hemşiler bizi fakültede ezdiler..Ama sağlık çalışanlarını ekip arkadaşı olarak görmediler.Malesef tıp fakültelerinin kalitesi düşüyor.
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?