PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hemşire Kafa Atarak Darbeden Sanık Tahliye Edildi!

İstanbul’da geçtiğimiz aylarda hemşireye kafa atarak yaralayan ve 11 yıl hapis istemiyle tutuklu yargılanan sanık tahliye edildi.

Sağlık 25.04.2022, 17:28 Cansu Polat
Hemşire Kafa Atarak Darbeden Sanık Tahliye Edildi!

Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesinde başlayan duruşmada, tutuklu sanık Hakan Coşkun cezaevinde olmayı hak etmediğini belirterek olay günü COVID-19 hastalığının ikinci gününde olduğunu ve hastalığını ağır geçirdiğini belirtti.

Ümraniye Devlet Hastanesine COVID-19 tanısı ile sağlık ekiplerince götürüldüğünü aktaran sanık Hakan Coşkun, “doktorun muayenesinin ardından yan tarafa kan alınması için yönlendirildiğini, kan alma bölümündeki hemşirenin uyuduğunu, kendisinin uyandırdığını, uykudan uyandığı için tedirgin bir hali olduğunu” söyledi. Hemşirenin, sedyeye uzanmasını istediğini belirterek “kalçadan bana iğne yaptı, ancak iğneyi çok şiddetli bir şekilde batırdı. İğnenin girişini ve çıkışını ağır şekilde hissettim” dedi.

"PANİKLEDİM, KAFA ATTIM"

Yapılan iğne sonrasında yerinden kalkamadığını söyleyen sanık, kalkmama yardımcı olmayarak bana kalksana seni bekliyorum diye sert bir şekilde söyledi. Kendisinin hemşireye karşı, “sizin eliniz çok ağır, size kan aldırmak istemiyorum” dediğini ifade eden Hakan Coşkun, bu sözler üzerine hemşirenin, “nereye gidersen git” dediğini belirterek “odadan çıkıp kendisini şikayet etmeye giderken arkamdan geldi. Orada bulunan görevliye, hemşirenin adını soracağım esnada sana ne lan diyerek bana küfürler etti. Üzerime yürüyen hemşireye ben de panikleyerek kafa attım” şeklinde kendini savundu.

Hemşire Mustafa Yaşar ise olayla ilgili, o gece nöbetçi olarak çalıştığını, sanığın hasta olarak hastaneye geldiğini ve doktorun iğne yazdığını, ardından da kan alınacağını söylediğini ifade etti.

Sanığa önce iğneyi yapacağını ardından da doktorun yazdığı ağrı kesici iğneyi yaptığını belirten hemşire Mustafa Yaşar canının acıdığını belirten sanığın kendisine yönelik, “sen bilmiyorsun, bir pamuk bile koymadın, sana kan aldırmam” dediğini, kendisinin de başkasına kan aldırabileceğini söylediğini belirtti.

"SEN ARTİSTSİN, SENİ BULURUM"

Darbedilen Hemşire, sanığın odadan söylenerek çıktığını, birkaç dakika sonrasında ise kendisinin bulunduğu odadan çıktığını, sanığın bu esnada yanına gelerek “seni şikayet edeceğim, adını söyle” demesi üzerine kendisine ismini söyleyemeyeceğini ifade ettiğini aktardı. Hemşire ayrıca kendisine Bakanlığa şikayet edeceğini belirten sanığın, “sen artistsin, ben seni bulurum” şeklinde sözler söyleyerek kafa attığını, duruşmaya katılma talebi olduğunu ve sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.

MAHKEME SANIĞI TAHLİYE ETTİ

Mahkeme tarafından açıklanan ara kararda ise; sanığın tutuklulukta geçirdiği süre, kaçma ve suç delillerini karartma şüphesinin bulunmadığını dikkate alarak tahliyesine hükmetti.

Yorumlar (1)
salıverin bakalım! 1 ay önce
Arkadaşımıza geçmiş olsun, aynı hareketi hakim veya savcıya yapsa çıkabilecek miydi? Adalet herkese eşit olmalı!
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?