Hastaneden ‘Ameliyatlar kaldırıldı’ İddiasına Açıklama

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada bugün Halkın Sesi Gazetesi'nin internet sitesinde yayınlanan "BEÜ’de Ameliyatlar Durduruldu" başlıklı haber yalanlandı.

Hastaneden ‘Ameliyatlar kaldırıldı’ İddiasına Açıklama

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada; hastanede ameliyatların yapılmadığı yönündeki bilginin yanlış olduğu belirtildi. Hastanede acil olmayan ameliyatların normalleşme ile birlikte kademeli artırılarak hasta kabulüne başlandığı açıklandı. Diğer taraftan izinde olan hiçbir sağlık çalışanının pandemi nedeniyle işe çağrılmadığı belirtildi.

TIKLAYIN

BEÜ Hastanesi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla durdurulan acil olmayan ameliyatlar normalleşme dönemiyle birlikte kademeli artırılarak hasta kabulüne başlanılmıştır. Ancak hasta sayısındaki değişimlere bağlı olarak zaman zaman bazı servisler ve yataklar Covid hastaları için planlanmakta olup acil olmayan ameliyatların sayısı azaltılabilmektedir. Ayrıca pandemi nedeniyle izinden çağrılan herhangi bir sağlık çalışanımız bulunmamaktadır. Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile koordineli olarak çalışmakta olup bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiye kararlarına göre hareket edilmektedir. Bu konuda Merkezimiz adına resmi olarak yapılmayan haber ve bilgilendirmelere itibar edilmemelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER